ShipEntegra

Sıkça Sorulan Sorular

ShipEntegra nedir?

ShipEntegra tüm online mağazalarınızı ve kargo operasyonlarınızı tek yerden yönetmenizi sağlayan, girişimcilere zaman kazandıran bir sistemdir.ShipEntegra nasıl çalışır?

ShipEntegra’nın Amazon, Etsy, Magento, Shopify, Ebay, Walmart, Bonanza, OpenCart, WooCommerce ve PrestaShop ile yaptığı resmi anlaşmalar var. Bu anlaşmalar sayesinde pazar yerleri Shipentegra’ya siparişlerinize dair bilgileri iletiyor. Müşteri adı, adresi, ürünün değeri gibi kargo ve gümrük için gerekli bilgiler otomatik olarak ShipEntegra sisteminde görüntüleniyor. Böylece kolaylıkla tüm siparişlerinizi tek yerden yönetiyorsunuz.


ShipEntegra’nın FedEx, UPS, TNT ve DHL gibi güvenilir ve başarılı taşıma şirketleriyle yaptığı anlaşmalar sayesinde tek yerden yönettiğiniz siparişleriniz için kolaylıkla kargo ve gümrük için gereken bilgilerin yer aldığı etiketler oluşturursunuz. Gerekli veriler zaten sistemde olduğu için bu etiket tüm kargo süreci için yeterlidir. Paketlerinizi dilerseniz transfer merkezimize gönderirsiniz; isterseniz kapınızdan alınır.


Paketlerin takip numaraları anında pazar yerlerinize iletilir. Bu sayede hem müşteriniz hem de siz etiketi oluşturduğunuz andan itibaren gönderiyi takip edebilirsiniz.

Mağaza entegrasyonu ya da dükkanı sisteme bağlamak ne anlama geliyor?

Online mağazanızın bulunduğu platform ile ShipEntegra arasındaki bilgi alışverişine izin vermenize mağaza entegrasyonu ya da dükkanı sisteme bağlamak deniyor. Bu bilgi alışverişi tamamiyle platformların bilgisi ve izni dahilinde gerçekleşiyor, bilgilerin kullanım yerleri ve sınırları da yine resmi anlaşmalarla korunuyor.

Mağazamı ShipEntegra’ya bağlarsam dükkanım kapanır mı?

Hayır; ShipEntegra online pazar yerleriyle resmi anlaşmalar yaptığı ve sözleşmeler imzaladığı için pazar yerleri gerekli bilgileri ShipEntegra ile kendileri paylaşırlar. Dükkanlarınızı ShipEntegra’ya bağladığınız andan itibaren ilgili platformların kurallarına uygun bir süreç yaşanır.

Sadece ShipEntegra yazılımını kullanıp kendi kargo anlaşmalarımı devam ettirebilir miyim?

Elbette; ShipEntegra sisteminin sadece tek yerden sipariş yönetme kısmını kullanıp mevcut kargo anlaşmalarınızı kullanarak gönderi yapmaya devam edebilirsiniz.

Mağazalarımı bağlamak istemiyorum; sadece kargo anlaşmalarından faydalanabilir miyim?

Evet; her sipariş için tek tek kargo girişi yapmayı ve takip numaralarını elle girmeyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda tüm siparişleri tek yerden yönetemeseniz bile otomasyon kuralları tanımlayarak kg, desi, ülke, ürünün içeriği, satış fiyatı gibi farklılıklara göre özel kurallar oluşturup kargo firması tercihlerinizi otomatikleştirebilirsiniz.

Gümrüklerde bir sürprizle karşılaşır mıyım?

ShipEntegra’da gümrük evrakları sistem tarafından girildiğinden ve vergiler otomatik olarak hesaplandığından dolayı tüm süreç beklendiği ve olması gerektiği gibi ilerler.

ShipEntegra hangi bilgilere erişebiliyor?

ShipEntegra; pazar yerlerinin izni ve bilgisi dahilinde müşteri adı, adresi, varsa telefon numarası, ürün içeriği ve fiyatına erişebiliyor. Bu bilgiler sadece tek tuşla takip numarası alabilmeniz, gümrük evraklarının hazırlanması gibi kargo süreçleri için kullanılıyor ve güvenliği sağlanıyor. Müşteri bilgilerine sadece siz ulaşabiliyorsunuz ve müşterinizle iletişime sadece siz geçebiliyorsunuz.