Sıkça Sorulan Sorular

Yardıma ihtiyacınız var mı?

ShipEntegra

ShipEntegra, Türkiye’den yurt dışına gönderi yapan/yapacak olan herkesin kullanabileceği bir kargo ve yazılım hizmetidir. Kendinize özel ShipEntegra paneliniz üzerinden siparişlerinizi ve gönderilerinizi yönetirken, ShipEntegra lojistik aracılığıyla söz konusu gönderilerinizin güvenle alıcılarınıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


Ayrıntılı bilgi icin ShipEntegra blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

https://www.shipentegra.com/blog/shipentegra-nedir-nasil-calisir/

ShipEntegra’nın Amazon, Etsy, Magento, Shopify, Ebay, Walmart, Bonanza, OpenCart, WooCommerce ve PrestaShop ile yaptığı resmi anlaşmalar var. Bu anlaşmalar sayesinde pazar yerleri Shipentegra’ya siparişlerinize dair bilgileri iletiyor. Müşteri adı, adresi, ürünün değeri gibi kargo ve gümrük için gerekli bilgiler otomatik olarak ShipEntegra sisteminde görüntüleniyor. Böylece kolaylıkla tüm siparişlerinizi tek yerden yönetiyorsunuz.


ShipEntegra’nın FedEx, UPS, TNT ve DHL gibi güvenilir ve başarılı taşıma şirketleriyle yaptığı anlaşmalar sayesinde tek yerden yönettiğiniz siparişleriniz için kolaylıkla kargo ve gümrük için gereken bilgilerin yer aldığı etiketler oluşturursunuz. Gerekli veriler zaten sistemde olduğu için bu etiket tüm kargo süreci için yeterlidir. Paketlerinizi dilerseniz transfer merkezimize gönderirsiniz; isterseniz kapınızdan alınır.


Paketlerin takip numaraları anında pazar yerlerinize iletilir. Bu sayede hem müşteriniz hem de siz etiketi oluşturduğunuz andan itibaren gönderiyi takip edebilirsiniz.

Gönderilerini kendi kargo anlaşmalarıyla yapan, yalnızca yazılım ve entegrasyon hizmetinden faydalanmak isteyen müşterilerimiz için ücretlendirme söz konusudur. Ücret detayları için bkz.

https://www.shipentegra.com/uyelik-planlari

ShipEntegra aracılığıyla gönderilerinizi yapmak ve yazılımdan faydalanmak için firma veya şirketinizin olmasına gerek yoktur. Kendi adınıza bireysel bir hesap oluşturararak da bizimle çalışmaya başlayabilirsiniz.

ShipEntegra paneliniz üzerinde soldaki menüden fiyat hesaplama kısmına giriş sağlayabilirsiniz. Buradan gönderinizin en, boy ve yükseklik ve ağırlık bilgilerini girdikten sonra ülke ve servis türü seçimi yaparak gönderim tutarınızı kontrol edebilirsiniz. En, boy ve yükseklik bilgilerini santimetre cinsinden ve küsurat belirtmeden girmelisiniz. Ağırlık bilgisini ise kilogram cinsinden ve küsuratlar için nokta(.) kullanarak girmeniz yeterlidir.


Gönderilerin ağırlığı hesaplanırken tartı üzerindeki ağırlığı ve hacimsel ağırlığı(desi) baz alınır. Hacimsel ağırlık (desi ağırlığı); gönderinizin en, boy ve yükseklik değerlerinin birbiri ile çarpılmasının 5000 ile bölümü ile bulunmaktadır.


(Uzunluk * Genişlik * Yükseklik) / 5000 = Hacimsel ağırlık

Paketin geçerli ağırlığını hacimsel ağırlığıyla karşılaştırın. İki değerden yüksek olan, faturalandırılabilir ağırlıktır ve fiyatı hesaplamak için bunun kullanılması gerekir.

Elbette; ShipEntegra sisteminin sadece tek yerden sipariş yönetme kısmını kullanıp mevcut kargo anlaşmalarınızı kullanarak gönderi yapmaya devam edebilirsiniz.

Evet; her sipariş için tek tek kargo girişi yapmayı ve takip numaralarını elle girmeyi tercih edebilirsiniz. Bu durumda tüm siparişleri tek yerden yönetemeseniz bile otomasyon kuralları tanımlayarak kg, desi, ülke, ürünün içeriği ve satış fiyatı gibi farklılıklara göre özel kurallar oluşturup kargo firması tercihlerinizi otomatikleştirebilirsiniz.

ShipEntegra; pazar yerlerinin izni ve bilgisi dahilinde müşteri adı, adresi, varsa telefon numarası, ürün içeriği ve fiyatına erişebiliyor. Bu bilgiler sadece tek tuşla takip numarası alabilmeniz, gümrük evraklarının hazırlanması gibi kargo süreçleri için kullanılıyor ve güvenliği sağlanıyor. Müşteri bilgilerine sadece siz ulaşabiliyorsunuz ve müşterinizle iletişime sadece siz geçebiliyorsunuz.

Hesap Ayarları

ShipEntegra hesabınız üzerinde solda yer alan menüden Ayarlar-Profilim kısmına tıklayarak, buradaki Düzenle sekmesi üzerinden profil bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Kullanıcı adı bilginiz sizi tanımamızı sağladığından bu bilgiyi değiştirmek isterseniz bize ulaşarak yeni kullanıcı adınızın sistemde güncellenmesini talep edebilirsiniz.

Hesabınızı kapatmak ile ilgili bir talebiniz olması halinde bize 0 (850) 550 5859 çağrı merkezimizden ulaşarak bu talebinizi iletebilirsiniz.

Kredi ve İşlemler

ShipEntegra hesabınız üzerinden bakiye yükleyebilmek için blog yazımızı inceleyebilir, detaylı bilgi için 0 (850) 550 5859 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

https://www.shipentegra.com/blog/shipentegra-uzerinde-bakiye-yukleme/

Entegrasyonlar

Amazon, Ebay, Etsy, Shopify ve WooCommerce gibi platformalarda yer alan mağazalarınızdan gelen siparişleriniz için alıcılarınızın ad-soyad, adres bilgilerini ve gönderi detaylarını tek tek kopyalayıp- yapıştırarak işlem yapmak yerine online mağazalarınızı ShipEntegra hesabınız üzerinde entegre ederek siparişlerinizi tek tıkla gönderime hazır hale getirebilirsiniz.


Üstelik gönderileriniz yola çıktıktan sonra da takip numaralarının yine tek bir tıkla ilgili platformdaki mağazanıza, ilgili siparişin olduğu kısma yazılmasını sağlamış olursunuz. Böylece gönderi hazırlıklarınız için ayıracağınız zamanı minimuma indirebilir, eksik ve hatalı bilgi girişleri yüzünden sıkıntılar yaşamazsınız.

Online mağazanızın bulunduğu platform ile ShipEntegra arasındaki bilgi alışverişine izin vermenize mağaza entegrasyonu ya da dükkanı sisteme bağlamak deniyor. Bu bilgi alışverişi tamamiyle platformların bilgisi ve izni dahilinde gerçekleşiyor, bilgilerin kullanım yerleri ve sınırları da yine resmi anlaşmalarla korunuyor.

Hayır; ShipEntegra online pazar yerleriyle resmi anlaşmalar yaptığı ve sözleşmeler imzaladığı için pazar yerleri gerekli bilgileri ShipEntegra ile kendileri paylaşırlar. Dükkanlarınızı ShipEntegra’ya bağladığınız andan itibaren ilgili platformların kurallarına uygun bir süreç yaşanır.

Mağazalarınızın entegrasyonu için aşağıdaki linkleri kullanabilir, detaylı bilgi için 0 (850) 550 5859 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

https://app.shipentegra.com/settings/stores

https://app.shipentegra.com/integrations

ShipEntegra Gönderi Merkezi

ShipEntegra paneliniz üzerinden gönderileriniz için ShipEntegra etiketlerinizi oluşturduktan sonra gönderilerinizi üstlerine ShipEntegra etiketlerinizi yapıştırarak gönderime hazır hale getirebilirsiniz. (yazıcıdan çıktı alamadığınız durumlar için dokuz haneli ShipEntegra barkod numaranızı paketinizin üzerine yazmanız yeterli olacaktır.)

Bundan sonra kargolarınızı size en yakın MNG, Yurtiçi veya Sürat Kargo şubesinden anlaşma kodlarımızı kullanarak (Sürat Kargo Anlaşma Kodu: 1232391330, MNG Kargo anlaşma Kodu: 390931124, Yurtiçi kargo anlaşma kodu: 646123168) ücretsiz olarak bize iletebilirsiniz.

Ya da adresimize (Oruçreis Mah. Tekstilkent A18 Blk DK:14 Posta Kodu :34235 Esenler – İstanbul) kargonuzu bizzat kendiniz de teslim edebilirsiniz. Kargonuzu bize ulaştırmakla ilgili sorularınız için 0 (850) 550 5858 numaralı çağrı merkezimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ShipEntegra üzerinde gönderilerinizi oluşturabilmek için aşağıdaki blog yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

https://www.shipentegra.com/blog/shipentegrada-yeni-gonderi-nasil-olusturulur/

https://www.shipentegra.com/blog/wp-content/uploads/2019/03/Bekleyensiparisler.mp4

Gönderileriniz ShipEntegra operasyon birimimize ulaştıktan sonra burada işleme alınarak yola çıkarılır. Gönderinizin kabul raporu mailinize iletildiğinde takip numaralaraınızı da ShipEntegra paneliniz üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

EKO servis yalnızca Amerika Birleşik Devletleri\'ne olan 0.5 kg/desi altı gönderiler için geçerli olup gönderim süresi 5-7 iş günüdür.

EKSPRES servis tüm ülkeler ve gönderi ölçüleri için geçerli olup gönderim süresi Amerika için 1-3, Avrupa için 1-2 iş günüdür.


EKO servis gönderilerinin takibi USPS takip numarası üzerinden gerçekleştirilir.

EKSPRES servis gönderileri ise anlaşmalı olduğumuz UPS, FEDEX ve TNT gibi uçak/ekspres kargo hizmeti veren kargo firmalarına ait takip numaraları ile yola çıkarılmaktadır.


EKSPRES servis gönderileriyle ilgili olarak teslim edilemeyen veya iade edilen gönderiler kargonun gittiği ülkeye veya gönderinin durumuna göre bir süre bekletilebilir, Türkiye\'ye geri dönebilir veya imha edilebilir. Gönderinizin teslimat süreci ile ilgili olarak böyle bir sıkıntı ortaya çıktığı takdirde, takibi yapılarak sizlere mail üzerinden bilgi iletilir.


EKO servis gönderileri sigortalanmamaktadır; kayıp, eksik veya hasarlı olması halinde gönderinin alıcısı bizzat USPS ile iletişime geçerek haklarını ileri sürebilir; fakat bizim nezdimizde USPS\'den herhangi bir istek veya talepte bulunmamız söz konusu olmamaktadır.

EKSPRES servis gönderilerinin kayıp, eksik veya hasarlı olması halinde ise gönderinin çıkış yaptığı kargo firmasına istek ve taleplerinizi sizin adınıza ileterek süreci yönetir, gerekli adım ve işlemleri sizin için tamamlarız.

Gönderiler

Gönderilerinizin transfer merkezimizden çıkışından ilgili ülkedeki adresine teslim edilene kadarki süreci sizin adınıza biz yönetiyoruz. Her bir ülkenin kendine ait gümrük prosedürü ve gümrük alt sınırları olabilmektedir. Örneğin Avrupa Birliği ülkeleri için sınır 22 Euro iken ABD için 800 Dolar’dır. Gönderinizin değeri bu tutarları aştığı takdirde alıcınıza gümrük vergisi yansıyabilir. Alıcınız bu vergiyi ödemediği takdirde, söz konusu vergiyi ödeme sorumluluğu size ait olacaktır.

Gönderiniz ayrıca; içeriği veya ülke gümrüğünün kriterleri gibi çeşitli sebeplerden dolayı da incelemeye alınabilir, geri iade edilebilir veya imha edilebilir. Gönderinin gümrük sürecine girmesiyle birlikte süreç tamamiyle gümrüğün takdirine göre şekillenmekte olup müdahale etme imkanı bulunmamaktadır. İstisnai olarak yaşanabilecek bu durumlarda da süreci sizin adınıza yöneterek, gerekli bilgilendirmeleri sizlere mail üzerinden iletmeye devam edeceğiz.

Evet. Gönderinin ağırlığı, hacimsel ağırlığı ve ebatları olmak üzere sınırlamalar uygulanmaktadır.

Paketler en fazla 70 kg olabilir.

Paketlerin uzunluk ve genişlik toplamları en fazla 419 cm olabilir.

Paketlerin uzunluğu en fazla 270 cm olabilir.

Ağırlık ve boyut sınırlarını aşan paketler, limit aşım ücretine tabidir. Lütfen bu konuda gönderilerinizi kargoya vermeden önce bizimle iletişime geçin.

Türkiye’den yurt dışına yapacağınız gönderimlerde, paketleriniz gümrük işlemlerine tabi tutulacaktır. Bu yüzden gönderilerinize ait bazı bilgilerin eksiksiz olarak beyan edilmesi gerekmektedir.

Bu bilgiler ekte bulunan proforma fatura ve konşimento evraklarında açıkça beyan edilmelidir. Yurt dışı gönderilerinizde karşı ülkenin gümrüğü için bir proforma fatura hazırlanması gerekmektedir. Buna ek olarak gönderinizin teslimat bilgilerini içeren konşimentoyu da ayrıca hazırlamanız gerekmektedir.

ShipEntegra, proforma ve konşimento belgelerini sizin vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda hazırlayacak ve gerekli gümrük işlemlerini yerine getirecektir.

Canlı hayvan

Antikalar (hassas ve/veya kırılabilir)

Asbest/Amyant

Değerli madenler, külçe olarak

Nakit para

Ateşli silahlar ve bunların parçaları ve mühimmat

Tehlikeli veya yanıcı maddeler (IATA yönetmeliği tarafından belirlenmiş)

İnsan beden parçaları veya külleri

Mücevherler, değerli metaller ve değerli taşlar

Narkotik maddeler (yasa dışı)

Kargo firmaları gümrük işlemlerine doğrudan müdahil olamaz. Gümrükte oluşabilecek masrafları önceden bilemeyeceğimiz gibi, gümrükten geçiş garantisi de vermemiz mümkün değildir.

Her ülkenin gümrük kuralları farklı olduğundan, bazen ürünler gümrüğe takılabilmektedir. Bu süreçte firmamız paketinizin gümrükten geçişi ya da geri iadesi konusunda birebir ilgilenmektedir ve gerekli ekstra evraklar konusunda sizlere yardımcı olacaktır.