TNT Kargo Takip

ShipEntegra ile Türkiye’den Dünya’ya uygun fiyatlı lojistik çözümleri ile gönderi yapmaya hazır mısınız?

TNT

TNT Yurt Dışı Kargo Takip

Tnt Kargo

TNT kargo takip, TNT takip numaranız ile gönderinizin teslimat sürecini sorgulatabildiğiniz işlemdir. TNT gönderi takip, kargonuzun alıcıya ulaşana kadar olan süreci adım adım takip edebilmenizi sağlamaktadır. TNT kargo takip işleminde, kargonuzun nerede olduğu, aktarma yapıldığı yerleri ve zamanları öğrenebilirsiniz. TNT gönderi takip ya da TNT takip yapmanın avantajı gönderinin gecikme ya da sorun yaşanması durumunda da bilgi edinebilmeniz.

TNT takip ya da TNT kargo takip işlemini hemen gerçekleştirmek için yukarıda yer alan ‘’ TNT Takip Numaranızı Girin’’ kısmına TNT takip numaranızı yazıp ‘’Takip Et’’ butonuna tıklayabilirsiniz.

Tnt Kargo

TNT Kargo Nedir?

TNT yurt dışı kargo, 200’den fazla ülkeye ürünlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde gönderir. Avrupa’da prestijli konumda bulunan TNT yurt dışı kargo dünyanın en büyük ekspres kargo firmalarından biridir ve 2015 yılında TNT Express’i satın alan FedEx ile tek bünyede toplanmıştır.

TNT yurt dışı kargo ile gönderdiğiniz paketler alıcılarına güvenle ve vaktinde teslim edilir. Her gönderiye uygun servis seçeneği bulunan TNT yurt dışı kargo ile yapacağınız kargolama işleminde size en uygun fiyatları TNT fiyat hesaplama hizmetinden yararlanarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda TNT yurt dışı kargo takip hizmeti sayesinde gönderilerinizi hem siz hem de alıcınız takip edebilirsiniz.

TNT kargo takip işlemi; internetten, myTNT2 mobil uygulamasından, müşteri hizmetlerinden, e-mail veya iletişim formu üzerinden yapabilir. TNT takip numaranızın olmadığı durumlarda ise müşteri referans numarası ile TNT gönderi sorgulama yapabilirsiniz. TNT takip numarası dokuz hanelidir. TNT müşteri referans numarası ise GE539474493TR, GE545514821TR gibidir.

Tnt Kargo

TNT Gönderi Hazırlama Nasıl Olmalı?

TNT ile gönderi yapabilmek için üyeliğiniz bulunmalıdır. Bir TNT hesap numaranız bulunmuyorsa, gönderime başlamak için kayıt olmanız gerekir. TNT hesabınız oluştuktan sonra yurt dışı gönderimlerinize başlayabilirsiniz.

Gönderinin doğru hazırlanması, zamanında teslim edilmesini sağlayan en iyi etken olarak bilinir. TNT fiyat hesaplama yaptınız ve sonra da TNT yurt dışı kargo gönderimi yapmaya karar verdiğinizi varsayalım.

Öncelikle doğru paketlemenin yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Paketleme ve etiketlerle birlikte doğru boyutta kutunun da kullanılması gerekir. Hassas/kırılacak kargo gönderimleri için en iyi tavsiyeleri tıklayarak öğrenebilirsiniz. Böylece TNT gönderi sorgulama yapıp TNT gönderi takip yaptığınız işlemde hasar ve gecikme durumlarıyla karşılaşma olasılığınızı azaltırsınız.

Paketleme işleminin son aşamasında TNT gönderi takip işleminde TNT gönderi sorgulama yapabilmeniz için etiketi doğru şekilde yapıştırmalısınız. Tavsiyemiz kargo paketinizin içine de bir kopyasını koymanız olacaktır.

Paketleme ve etiketleme işlemi tamamlandıktan sonra gönderilmek üzere operasyon merkezlerine teslim edebilirsiniz. Dilerseniz size en uygun gönderim seçeneklerini ShipEntegra panellerinden de deneyimleyebilirsiniz. Paketlerinizin etiketini hemen oluşturabilir ve kurye talebinde bulunabilirsiniz. Böylece yurt dışı kargo gönderme işlemlerinizi hızlandırabiliriz.

Tnt Kargo

TNT Fiyat Hesaplama Nasıldır?

TNT fiyat hesaplama işlemini etkileyen en önemli unsurlar:

- Hacimsel Ağırlık

- En, Boy, Yükseklik

- Teslim Edilecek Ülke

- Teslimat Çeşidi

TNT kargo hesaplama yapabilmek için paketinizin boyutları ve ağırlıklarını bilmeniz gerekir. En, boy ve yükseklik paketinizin boyutlarını oluşturmakta ve desinizi hesaplamanız için yeterlidir. TNT fiyat hesaplama için gönderinizin hacimsel ağırlık (desi) doğru hesaplamanız gerekir. Doğru desi hesaplama için detaylı bilgiye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TNT fiyat hesaplama işlemi; gönderim yapacağınız ülke uzaklığına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu gibi durumlarda hemen ‘’Fiyat Hesaplama’’ tıklayıp ShipEntegra yazılımıyla fiyat karşılaştırması yapabilir, gönderim yapacağınız ülkeye en uygun fiyatı öğrenebilirsiniz.

TNT Teslimat Çeşitleri ve Süreleri Nasıldır?

TNT yurt dışı kargo için iki çeşit teslimat çeşidi bulunur:

- Economy Express

- Express

Economy Express:

TNT yurt dışı kargo ‘nun fiyat-performans teslimat tipidir. Çok acil olmayan gönderilerinizin TNT Express teslimat tipine göre daha uygun fiyatta varışını sağlar. Ortalama 3-10 iş günü arasında teslimat yapılabilmektedir. Avrupa’da 7.000 kg’ye kadar, tüm dünya ülkelerinde 500 kg’ye kadar gönderi sınırı bulunur. TNT kargo takip işlemini Economy Express için kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken TNT takip numaranızı yukarıda yer alan yere yazmak. Böylece TNT gönderi takip yapabilirsiniz. Fiyat bilgisi için TNT fiyat hesaplama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Express:

TNT yurt dışı kargo hizmetlerinin en hızlı teslimat tipidir. Alıcılara kolaylık sağlaması için teslimat süreleri olabildiğince kısa tutulmuştur. Ancak economy express servisine göre fiyatlar biraz daha yukarıdadır. Avrupa’ya gönderiler genel olarak 1-3 iş gününde teslim olabilmektdir. Diğer bölgelere teslimat ise ortalama 3-5 iş günü olabilmektedir. Bu hizmette de TNT gönderi takip işlemi kullanılarak TNT kargo sorgulama yapılabilir. Yine aynı şekilde TNT takip numaranızı yukarıya yazarak TNT gönderi sorgulama yapabilirsiniz. Fiyatlar için TNT kargo hesaplama hizmetinden yararlanılabilir.

Tnt Kargo

TNT ile Gönderimi Yasak Ürünler Nelerdir?

TNT yurt dışı kargo gönderimlerinde ortak uluslararası yaptırım ve denetimlere uyulması gerekir. Bazı ülkelerin özel ihracat kontrolleri/denetimleri bulunabilir. Bu ülkelerin de kurallarına uyum sağlamak gerekir.

Aksi kabul edilmedikçe TNT yurt dışı kargo tarafından yasaklanan maddeler aşağıdaki gibidir:

Ateşli silah, mühimmat ve parçaları; ateşli silah üretmek için tasarlanmış ya da bu işleve sahip 3-D baskı makineleri
Patlayıcılar, havai fişek ve yanıcı alev alabilecek nitelikteki diğer maddeler
İnsan organları, vücut parçaları, insan cesetleri; yakılmış veya mezardan çıkarılmış insan kalıntıları
Evcil hayvan, böcekler dahil canlı hayvanlar
Bitki materyalleri, kesme çiçekler dahil bitkiler, ham ve işlenmemiş kenevir bitkileri
Soğutma ya da çevresel kontroller gereken gıda maddeleri, yiyecek ve içecekler
Müstehcen materyaller
Nakit ve nakit benzeri her türlü kıymetli evrak, para koleksiyon madeni para ya da pullar gibi
Tütün ürünleri, elektronik sigaralar ve tamamlayıcı ürünleri (nikotin olup olmadığına bakılmaksızın)
Taşınması ve ithalatı/ihracatı yasak ürünler, yönetmeliklerde yasaklanmış ürünler, yasal onay gerektiren veya beyan edilmemiş mallar.

Stratejik ürünler, yaptırımlı varış yerleri ve TNT’nin ‘’Taşıma Kural ve Koşulları’’ konusunda detayları öğrenmek tıklayabilir ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurt dışı kargo gönderimlerinizde yasaklanan ürünlerin tamamı ve detaylarını mutlaka öğrenmenizi tavsiye ederiz. Eğer ürünlerinizde yasaklı herhangi bir durum yoksa TNT yurt dışı kargo işleminizi başlatabilir, TNT takip numaranızla TNT kargo takip yapabilir ve gönderinizi anlık takip edebilirsiniz.

TNT Kargo Nasıl İptal Edilir?

Rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek için 444 0 868 numaralı hattan TNT yurt dışı kargo ile iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Taşıyıcı Firmalar

Kargo Takibi ile Sorun mu yaşıyorsunuz?

ShipEntegra sizin için profesyonel bire bir hizmet vermektedir. Yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

ShipEntegra Yardım