Pazaryeri Entegrasyonu

E-ticaret süreçlerinizi iyileştirmek için ihtiyaç duyacağınız yazılım ve lojistik hizmetlerini sizlere en uygun ve en iyi şekilde sunuyoruz.

Pazaryeri Entegrasyonu

Pazaryeri(Marketplace) sadece satıcılardan oluşan bir alan değildir. Pazaryeri, satıcılar ile alıcıları tek bir çatı altında toplayarak giyimden takıya, aksesuardan gıdaya birçok kategoriden oluşan ve binlerce ürünü içinde barındıran bir platformdur. Satıcılar satış yapmak istedikleri pazaryerleri ile anlaşma sağlayarak buralarda ürünlerini satışa sunabilirler. Her pazaryerinin satıcılarına sunduğu avantajlar bulunmaktadır. Satıcılar bu avantajlardan yararlanarak potansiyel hedef kitlesini genişletebilir ve satış oranını arttırabilir.

Yurtiçinde ve yurtdışında satış yapabileceğiniz birçok pazaryeri bulunmaktadır. Yurtiçinde satış işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız Trendyol, Hespiburada, GittiGidiyor, n11 gibi pazaryerlerinde satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Yurtdışında satış yapmak istiyorsanız ise Amazon, Etsy, Ebay, Shopify gibi global pazaryerlerinde satıcı hesabı açabilirsiniz.

E-Ticaret Entegrasyon Firması Nasıl Seçilir?

Pazaryeri seçimi yaparken dikkate almanız gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları göz önüne alarak pazaryeri seçiminde bulunursanız daha fazla satış yapma imkanı elde edersiniz. Pazaryeri seçimi yaparken satışını gerçekleştirmek istediğiniz ürünlerin en çok hangi pazaryerinde ilgi gördüğünü öğrenmeniz gerekmektedir. Bunu öğrenmek için ürün ve kategorileriniz ile ilgili arama motorlarında arama yapabilirsiniz. Arama yaparken ön planda çıkan pazaryerlerini tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Örneğin el yapımı ürünlerin satışını gerçekleştirmek istiyorsanız Etsy ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Etsy’de satış yapmak ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız Etsy’de Satış Yapmak – Etsy’de Nasıl Satış Yapılır? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

E-Ticaret Entegrasyon Firması Nasıl Seçilir?

ShipEntegra Entegrasyonu

ShipEntegra Entegrasyonu

ShipEntegra, Türkiye’den yurtdışına gönderim yapmak isteyen herkesin yararlanabileceği bir kargo ve yazılım hizmeti vermektedir. ShipEntegranın verdiği yazılım hizmeti sayesinde tüm siparişlerinizi tek bir panel üzerinden yönetebilirsiniz. Lojistik hizmeti sayesinde ise gönderilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde alıcınıza ulaştırabilirsiniz.

ShipEntegra’nın Amazon, Etsy, Ebay, Shopify, AliExpress,Walmart, Bonanza, Opencart, WooCommerce ve PrestaShop gibi birçok pazaryeri ile anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşmalar sayesinde satış platformlarından gelen siparişlerinizin alıcı bilgileri, adres bilgileri ve gönderi detayları direkt olarak ShipEntegra paneline aktarılmaktadır. Tek yapmanız gereken online mağazalarınızı ShipEntegra hesabınız ile entegre etmektir. Bu işlemden sonra ürünlerinizi tek tıkla gönderime hazır hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra gönderileriniz yola çıktıktan sonra yine tek bir tıkla takip numaralarınızı müşterilerinize iletebilirsiniz. Bu sayede hem zamandan tasarruf etmiş olur hem de manuel bir işlem yapmadığınız için hata payını sıfıra indirmiş olursunuz. Ayrıca gönderileriniz henüz yola çıkmadan erken takip numarası alabilir ve teslimat performans oranlarınızı koruyabilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi alabilmek adına Erken Takip Numarası Nedir? Nasıl Alınır? Adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Entegrasyon sağladığınız takdirde mağazanız ile ShipEntegra arasında bilgi alışverişi başlamaktadır. Bu alışveriş pazaryerlerinin izni ve bilgisi dahilinde gerçekleşmektedir. Bilgilerin kullanım yerleri ve sınırları da resmi anlaşmalar ile korunmaktadır.

ShipEntegra ile mağazanızın entegrasyonunu sağlamak için panelin sol tarafında bulunan menüden entegrasyonlar kısmına gidiniz. Burada hangi pazaryeri ile çalışıyorsanız o pazaryerinin yanında bulunan başla butonuna basıp gerekli yönlendirmeleri takip edin. Bu işlemin sonunda mağazanız ile ShipEntegra panelinin entegrasyonunu sağlamış olacaksınız.

ShipEntegra yazılım hizmetinin yanında lojistik hizmeti de vermektedir. Sadece pazaryerleri ile değil birçok uluslararası taşıyıcı firma ile de anlaşmaları bulunmaktadır. UPS, FedEx, TNT gibi uluslararası lojistik firmaları ile işbirliği yapıldığından takip edilir, güvenilir ve hızlı bir Ekspress taşımacılık hizmeti sunulmaktadır. ShipEntegra’nın size sunduğu lojistik hizmetinden yararlanırken ödemeniz gereken tutarlar hakkında bilgi edinmek için buradan fiyat hesaplaması yapabilirsiniz.

ShipEntegra online satış işlemlerinizin her aşamasında yanınızda bulunmaktadır ve size büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Eğer sizde e-ihracat alanında çalışmak istiyor ancak uğraşamam diyorsanız ShipEntegra ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Her zaman dediğimiz gibi ‘ShipEntegra İle E-İhracatın Kolayı Var!’

Ücretsiz Deneyin

Ücretsiz Denemek İster Misiniz?

Sizin için doğru çözüm olup olmadığımızı öğrenmek için ekibimizle hızlı bir görüşme ayarlayın. Maliyet yok, minimum ücret yok ve sözleşme yok.

Ücretsiz Deneyin