Yurtdışı Kargo Takip

ShipEntegra ile Türkiye’den Dünya’ya uygun fiyatlı lojistik çözümleri ile gönderi yapmaya hazır mısınız?

Taşıyıcı Firmayı Seçin

Yurt Dışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

ShipEntegra Kargo

👏Tebrikler! Satışınızı gerçekleştirdiniz. Gönderinizi alıcısına ulaştırmak için yurt dışına kargo gönderen firmalar arasında sektörün lideri ShipEntegra’yla gönderim yapmayı tercih ettiniz.

Peki gönderinizin nerede olduğunu biliyor musunuz?

Yurt dışı kargo gönderimi sonrası, nerede olduğunu öğrenmek ve kontrol sağlamak için yurt dışı kargo takip işlemi yapmanız gerekir. Yurt dışı kargo takip hizmetinden bahsetmeden önce lojistik sürecinin e-ihracat sektöründeki etkisinden biraz bahsedelim.

E-ihracat iki ana kısımdan oluşur:

1- Pazaryerlerinden ya da diğer dijital kanallardan satış yapmak

2- Lojistik operasyonları gerçekleştirmek

E-ihracat alanında çalışan kişilerin veya işletmelerin en çok endişelendiği konulardan biri yurt dışına kargo yani lojistik süreçlerdir. Teslimat sürecinde yurt dışı kargo gönderisinin nerede olduğunu bilmek neden bu kadar önemli olabilir?

Bu sorunun cevabını iki farklı şekilde verebiliriz. Birincisi, satıcı tarafından yurt dışına kargo gönderisinin takibini yapabilmesi; müşterisine bilgi verebilmesi ve gerekli düzenlemeleri yapabilmesi adına oldukça önemli olması. İkinci senaryo ise alıcı olarak duruma yaklaşmak. Bu durumda hevesle aldığınız bir ürünün hemen size ulaşmasını istersiniz. Gönderinin nerede olduğunu bilmek içinizi rahatlatır. İşte bu nedenle de uluslararası taşıyıcı firmaların yurt dışı kargo takip hizmeti vermesi son derece önemli.

Takip hizmeti sayesinde gönderinizin anlık olarak nerede olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda gönderinizin alıcısına zamanında ulaşacağı konusunda emin olur, herhangi bir aksilikte müdahale edebilirsiniz.

Yurt dışı kargo sürecinde alıcısına ulaşmayan veya geç ulaşan bir paket, mağazalarınızda kötü yorumlar almanıza ve satışlarınızın düşmesine sebep olabilir. Bu nedenle yurt dışına kargo gönderen firmalar arasında seçim yaparken hızlı, güvenilir ve yurt dışına kargo ücreti uygun fiyatlı hizmet verilmesine dikkat etmelisiniz. Yurt dışına kargo fiyatları konusunda rekabetçi kargo desi fiyatlarımızı hemen tıklayarak panelimizden öğrenebilirsiniz.

Bu koşulları karşılayan bir firma ile çalışarak müşterilerinizin güvenini kazanabilir ve satışlarınızı iki katına çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda çalıştığınız firmanın hem size hem de alıcınıza gönderiyi takip edebilme fırsatı sunması da oldukça önemlidir. Bu hizmet sayesinde gönderinizin nerede olduğunu bilebilir ve müşterinize gerekli açıklamaları yapabilirsiniz. Aynı zamanda müşteriniz de gönderisinin ne zaman geleceği hakkında endişe yaşamaz. Gelin hep birlikte yurt dışına gönderim yaparken sizlere en iyi hizmetleri sunan firmalar ile tanışalım.

ShipEntegra’nın UPS, TNT, FedEx, DHL, PTT gibi hızlı ve güvenilir olan taşıyıcı firmalar ile anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşmalar sayesinde ShipEntegra gönderilerinize en uygun taşıyıcı firmayı belirler ve alıcılarınıza ulaştırır. Bu sayede sizde kusursuz bir teslimat deneyimi yaşarsınız. Aynı zamanda yurt dışı kargo takip hizmeti sayesinde gönderilerinizi anlık olarak takip edebilir ve çıkan her problemden haberdar olabilirsiniz. Çıkan problemlerde de sizlere yardımcı oluyor ve mağdur olmamanız adına bütün süreçleri yönetiyoruz. ‘Yurt dışı kargo takip hizmetinden nasıl yararlanabilirim?’ Sorusunun cevabını almak için yazımızı okumaya devam edin.

Gönderiniz operasyon birimimizde gerekli işlemlere tabi tutulduktan sonra panelinize kargo takip numarası yansıtılır. Bu numaranın üzerine tıkladıktan sonra gönderinizin takibini anlık olarak yapabilirsiniz.

Yurt Dışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Şimdi yurt dışı kargo takip nasıl yapılır konusuna değinelim. Bu hizmet sayesinde gönderinizin nerede olduğunu bilebilir ve müşterilerinize gerekli açıklamaları yapabilirsiniz. Aynı zamanda müşteriniz de yurt dışı kargo takip yaparak gönderisinin ne zaman geleceği hakkında bilgilere ulaşabilir.

Yurt dışı kargo takip hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle gönderilerinizi yurt dışı kargo gönderimine uygun şekilde paketleyip ShipEntegra operasyon merkezlerimize ulaştırmalısınız. Gönderiniz operasyon birimlerimize geldikten sonra gerekli işlemler yapılmalı. Ardından çıkışları sağlanmalı. Yurt dışına kargo paketinin çıkışı yapıldıktan sonra sistemde yurt dışı kargo takip numarası oluşturulur ve akabinde panelinize yurt dışı kargo takip numarası olarak yansıtılır. Bu numaranın üzerine tıkladıktan sonra yurt dışı kargo gönderinizin takibini anlık olarak yapabilirsiniz.

ShipEntegra Takip

Panele giriş yapmadan da hızlıca yurt dışı kargo takip işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Nasıl mı? Sayfanın yukarısında yer alan ‘’ShipEntegra Takip Numarası Girin’’ kısmına 517-518 ile başlayan numaranızı girip ‘’Takip Et’’ butonuna tıklayarak. ShipEntegra ile yurt dışı kargo takibinizi yapmak işte bu kadar kolay!

Şimdi gelin, yurt dışına kargo gönderimi yaparken sizlere en iyi hizmetleri sunan yurt dışı kargo firmaları ile de tanışalım.

Yurt Dışı Kargo Firmaları Nelerdir?

ShipEntegra’nın UPS, TNT, FedEx, DHL, PTT gibi hızlı ve güvenilir olan taşıyıcı yurt dışı kargo firmaları ile anlaşması bulunur. ShipEntegra yazılım altyapısı sayesinde yurt dışı kargo gönderilerinize en uygun taşıyıcı firmayı belirler ve alıcılarınıza ulaştırır. Böylece siz de yurt dışı kargo gönderiminizde kusursuz bir teslimat deneyimi yaşarsınız. Aynı zamanda yurt dışı kargo takip hizmeti sayesinde gönderilerinizi anlık olarak takip edebilir ve çıkan her problemden haberdar olursunuz.

Karşılaşabileceğiniz olası problemlerde sizlere yardımcı olmak ve mağduriyetinizi gidermek adına yurt dışına kargo sürecinizde bütün süreçleri yönetiyoruz. Global pazaryeri entegrasyonlarımız sayesinde siparişlerinizi kişiselleştirilmiş panelinizde görüntüleyebiliyor ve hemen teslimat sürecinizi başlatabiliyorsunuz.

‘’Yurt dışına kargo göndermek’’ denildiğinde ilk akla gelen ShipEntegra; 220’den fazla ülkeye UPS, TNT, FedEx, DHL, PTT gibi hızlı ve güvenilir olan uluslararası taşıyıcı firmalar ile gönderinizi alıcısına ulaştırır. Hem size hem de alıcıya yurt dışı kargo takip hizmeti sunuyor. Ayrıca yurt dışına kargo gönderen firmalar arasında uluslararası taşıyıcı firmalar ile gönderdiğiniz yurt dışı kargolarınızı takip edebilme hizmeti de bulunur.

Yurt Dışı Kargo Fiyatları Nasıldır?

Yurt dışına kargo gönderimi yapacaklar için yurt dışı kargo fiyatlarının doğru hesabını yapmak, daha fazla kar sağlamalarına imkân tanır. UPS, TNT, FedEx, DHL, PTT gibi uluslararası taşıyıcı firmalar; yurt dışı kargo gönderimi yapmak isteyenler için iyi alternatifler olabilir. Bu firmaların hepsinin kendilerine özel yurt dışı kargo ücretleri politikaları bulunur. Yurt dışına kargo gönderirken paketler aynı yere gönderilse bile farklı fiyatlandırmalar uygulanabilir. Bu nedenle yurt dışı kargo ücretleri için araştırma yaparken farklı yurt dışı kargo fiyatları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

ShipEntegra yazılımı sayesinde çalıştığımız tüm yurt dışına kargo gönderen firmalar arasında kargo desi fiyatları karşılaştırması yapabilirsiniz.

Tek panelde yurt dışı kargo gönderiniz için tüm taşıyıcı yurt dışı kargo fiyatlarını karşılaştırın ve sizin için en uygun olan yurt dışı kargo ücreti ile teslimata başlayın!

En çok ihracat yapılan 5 ülke için ShipEntegra Yurt Dışı Kargo Fiyatları / Kargo Desi Fiyatları:

Ülke Fiyat
Amerika Birleşik Devletleri 7.95$*
Almanya 8.95$*
Fransa 9.95$*
Kanada 9.95$*
Birleşik Krallık 11.95$*

*başlayan fiyatlarla

Yurt Dışına Gönderilemeyecek Ürünler Nelerdir?

Çeşitli sebeplere bağlı olarak bazı ürünlerin yurt dışına kargo yapılması mümkün değildir. Bu sebeple yurt dışı kargo gönderilerinizin aşağıdaki listede yer alan yasaklı ürünleri içermemesi gerekir.

Canlı hayvan
Antikalar (hassas ve/veya kırılabilir)
Asbest/Amyant
Evcil hayvan, böcekler dahil canlı hayvanlar
Değerli madenler, külçe olarak
Nakit para
Ateşli silahlar ve bunların parçaları ve mühimmat
Tehlikeli veya yanıcı maddeler (IATA Yönetmeliği tarafından belirlenmiş)
İnsan beden parçaları veya külleri
Mücevherler, değerli metaller ve değerli taşlar
Narkotik maddeler (yasa dışı)

Bunlar dışındaki yurt dışı kargo gönderileriniz için güvenle ShipEntegra’yı tercih edebilirsiniz.

Yurt Dışı Kargo Gönderimleri Nasıl İptal Edilir?

Yurt dışı kargo gönderimlerinizde servis tipinize göre taşıma durumunda olan yurt dışı kargo paketlerinizin iptali sağlanabilir. Ancak her koşulda yurt dışı kargo gönderimin iptal edilemeyebilir. Teslim edilen paketlerde ise yurt dışı kargo gönderimini iptal etmek mümkün olmamaktadır.

Yurt dışı kargo gönderimlerinde iptal etme durumu hakkında detaylı bilgi almak için tıklayarak ShipEntegra müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Örnek Evrak ve Belgeler

MSDS Belgesi

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS - Material Safety Data Sheet), kimyasal bir malzemenin içerdiği potansiyel tehlikeleri (sağlık, yangın, reaktivite ve çevresel) belirten ve bu kimyasal ürünler güvenli bir şekilde nasıl çalışılacağını gösteren bir belgedir.

İndir

Gıda Sertifikası (FDA)

ABD’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan; gıda, ilaç, medikal ürünler ve cihazlar, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bir bürosudur. U.S. Food and Drug Administration (FDA) tarafından verilen onay, sertifika ya da belgelere kısaca FDA belgesi denir.

İndir

Proforma

Proforma fatura, adından da anlaşılacağı üzere yapılacak işe dair, bir teklifin faturasıdır, diğer bir anlamıyla bir ön fatura anlamına gelmektedir. Bu fatura çeşidinin, kanunun ve maliyenin tarafında bir yükümlülüğü bulunmaz. Para ödenmesi durumu yoktur.

İndir