Yurt Dışı Kargo Takip

ShipEntegra ile Türkiye’den Dünya’ya uygun fiyatlı lojistik çözümleri ile gönderi yapmaya hazır mısınız?

Taşıyıcı Firmayı Seçin

Yurt Dışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

ShipEntegra Kargo

👏Tebrikler! Satışınızı gerçekleştirdiniz. Gönderinizi de alıcınıza ulaştırmak üzere kargo firmasına verdiniz. Peki gönderinizin nerede olduğunu biliyor musunuz? Kargonuzun nerede olduğunu öğrenmek ve kontrol sağlamak için kargo takibi yapmanız gerekmektedir. Yurt dışı kargo takip hizmetinden bahsetmeden önce lojistik süreçlerin e-ihracat sektöründeki etkisinden biraz bahsedelim.

E-İhracat iki ana kısımdan oluşmaktadır. Satış ve lojistik süreçler. E-İhracat alanında çalışan kişilerin veya işletmelerin en çok endişe yaşadığı konulardan bir tanesi lojistik süreçlerdir. Lojistik konusunda dikkatli olunmalı ve doğru adımlar atılmalıdır. Alıcısına ulaşmayan veya geç ulaşan bir paket, kötü yorumlar almanıza ve satışlarınızın düşmesine sebep olabilir. Bu nedenle çalışacağınız firmanın hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı bir hizmet vermesine dikkat etmelisiniz.

Bu koşulları karşılayan bir firma ile çalışarak müşterilerinizin güvenini kazanabilir ve satışlarınızı iki katına çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda çalıştığınız firmanın hem size hem de alıcınıza gönderiyi takip edebilme fırsatı sunması da oldukça önemlidir. Bu hizmet sayesinde gönderinizin nerede olduğunu bilebilir ve müşterinize gerekli açıklamaları yapabilirsiniz. Aynı zamanda müşteriniz de gönderisinin ne zaman geleceği hakkında endişe yaşamaz. Gelin hep birlikte yurt dışına gönderim yaparken sizlere en iyi hizmetleri sunan firmalar ile tanışalım.

ShipEntegra’nın UPS, TNT, FedEx, DHL gibi hızlı ve güvenilir olan taşıyıcı firmalar ile anlaşması bulunmaktadır. Bu anlaşmalar sayesinde ShipEntegra gönderilerinize en uygun taşıyıcı firmayı belirler ve alıcılarınıza ulaştırır. Bu sayede sizde kusursuz bir teslimat deneyimi yaşarsınız. Aynı zamanda yurt dışı kargo takip hizmeti sayesinde gönderilerinizi anlık olarak takip edebilir ve çıkan her problemden haberdar olabilirsiniz. Çıkan problemlerde de sizlere yardımcı oluyor ve mağdur olmamanız adına bütün süreçleri yönetiyoruz. ‘Yurt dışı kargo takip hizmetinden nasıl yararlanabilirim?’ Sorusunun cevabını almak için yazımızı okumaya devam edin.

Gönderiniz operasyon birimimizde gerekli işlemlere tabi tutulduktan sonra panelinize kargo takip numarası yansıtılır. Bu numaranın üzerine tıkladıktan sonra gönderinizin takibini anlık olarak yapabilirsiniz.

Yurt Dışı Kargo Takip

E-İhracat alanında lojistik süreçlerin ne kadar önemli olduğunu gördük. Gönderinin hızlı ve güvenli bir şekilde alıcısına ulaşmasının öneminden bahsettik. Peki gönderinin nerede olduğunu bilmek neden bu kadar önemli? Bu sorunun cevabını iki farklı şekilde verebiliriz. Satıcının gönderisinin takibini yapabilmesi müşterisine bilgi verebilmesi ve gerekli düzenlemeleri yapabilmesi adına oldukça önemlidir. Şimdi kendinizi satıcı olarak değil de alıcı olarak düşünün. Sizde hevesle aldığınız bir ürünün hemen size gelmesini istemez misiniz? Gönderinin nerede olduğunu bilmek alıcıyı rahatlatır. İşte bu nedenle uluslararası taşıyıcı firmaların yurt dışı kargo takip hizmeti vermesi son derece önemli.

Bu hizmet sayesinde gönderinizin anlık olarak nerede olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda gönderinizin alıcısına zamanında ulaşacağı konusunda emin olur, herhangi bir aksilikte müdahale edebilirsiniz. ShipEntegra, 220’den fazla ülkeye UPS, FedEx, TNT, DHL gibi hızlı ve güvenilir olan uluslararası taşıyıcı firmalar ile gönderinizi alıcısına ulaştırır ve hem size hem de alıcıya gönderiyi takip etme fırsatı sunar. Ayrıca uluslararası taşıyıcı firmalar ile gönderdiğiniz kargoları takip edebilme fırsatını da sizlere sunmaktadır.

ShipEntegra Takip

Örnek Evrak ve Belgeler

MSDS Belgesi

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu (MSDS - Material Safety Data Sheet), kimyasal bir malzemenin içerdiği potansiyel tehlikeleri (sağlık, yangın, reaktivite ve çevresel) belirten ve bu kimyasal ürünler güvenli bir şekilde nasıl çalışılacağını gösteren bir belgedir.

İndir

Gıda Sertifikası (FDA)

ABD’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan; gıda, ilaç, medikal ürünler ve cihazlar, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bir bürosudur. U.S. Food and Drug Administration (FDA) tarafından verilen onay, sertifika ya da belgelere kısaca FDA belgesi denir.

İndir

Proforma

Proforma fatura, adından da anlaşılacağı üzere yapılacak işe dair, bir teklifin faturasıdır, diğer bir anlamıyla bir ön fatura anlamına gelmektedir. Bu fatura çeşidinin, kanunun ve maliyenin tarafında bir yükümlülüğü bulunmaz. Para ödenmesi durumu yoktur.

İndir