Fedex Yurt Dışı Kargo Takip

ShipEntegra ile Türkiye’den Dünya’ya uygun fiyatlı lojistik çözümleri ile gönderi yapmaya hazır mısınız?

Fedex

Fedex Yurt Dışı Kargo Takip

Fedex Kargo

Fedex

FedEx, 220’den fazla ülkeye gönderim sağlayan hızlı ve güvenilir uluslararası taşımacılık yapan bir firmadır. Her iş günü 3.9 milyondan fazla gönderi yapan bu firma dünyanın önde gelen Express taşımacılık hizmeti veren firmalarındandır. Müşterilerine kusursuz bir teslimat deneyimi yaşatan FedEx, aynı zamanda gönderileri anlık olarak takip edebilme fırsatı sunmaktadır.

FedEx Taşımacılık Ücretleri

FedEx ile gönderim yaparken fiyatlarınızı etkileyen bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar:

Kargonuzun ağırlığı.

Kargonuzun hacmi.

Alıcı ülke.

Gönderinizin çevre uzunluğu 270 cm’den büyükse gönderiniz 68 kg üzerinden faturalandırılmaktadır. Konu hakkında yapılan güncellemeler için FedEx’in sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Fedex Kurye

FedEx Yurt Dışı Kargo Takip

FedEx’in yurt dışı kargo takip sistemini kullanarak hızlı ve kolay bir biçimde gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz. Sorgulama yapmak için gönderinizin üzerine yapıştırdığınız barkoda ve takip numarasına ihtiyacınız bulunmaktadır. FedEx sorgulama ile gönderinizin anlık takibini yapabilir, çıkan sorunlardan ve getirilen çözümlerden haberdar olabilirsiniz. FedEx’in resmi sitesinde bulunan FedEx Gönderi Takibi aracı ile gönderilerinizi takip edebilir, mobil uygulama üzerinden de barkod tarama ile takip işlemi yapabilirsiniz.

Kargo takip numaranızın bulunmadığı durumlarda ise gönderici tarafından gönderilere verilen referansları kullanarak gönderilerinizi anlık olarak takip etme fırsatınız bulunmaktadır. FedEx, müşterilerine daha iyi bir hizmet sunabilmek için en fazla 5 tane e-mail bildirimi yapar. Bildirim türleri ise şu şekildedir:

Fedex Kurye

İstisna Bildirimi: Teslimatta gecikme yaşanmasına sebep olabilecek bir durum ortaya çıktığında tarafınıza istisnanın nedeni ve yapılması gereken işlemler hakkında bilgi verilir. Gümrükten geçirme ile ilgili bir problem olması durumunda da bilgi verilir. Söz konusu olan gönderinin gümrük işlemleri bittiğinde ise tarafınıza otomatik mesaj gönderilir.

Teslimat Bildirimi: Gönderinizin teslimatı gerçekleştirildiğinde tarafınıza detaylı bilgilerin içinde yer aldığı bir mail iletilir.

Ayrıntılı Sonuçlar: Ayrıntılı sonuçlar bölümünde anlık olarak gösterilen detaylı takip sonuçları tarafınıza bildirilir.

FedEx ile gönderimini sağladığınız paketlerin takibini, teslimattan sonraki 90 gün içinde istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Aynı zamanda FedEx, gönderinin teslimatını kanıtlayan bir belgeyi de kullanıcıları ile paylaşmaktadır. FedEx Expres ve FedEx Ground gönderileri için 18 aya kadar ve FedEx Freigt gönderileri için 2 yıla kadar bu belgeyi bulabilirsiniz. Burada imza görüntüsü ve ilgili gönderi bilgileri bulunur.

FedEx ile Gönderdiğiniz Paket Gitmezse Ne olur?

FedEx, hızlı ve güvenilir bir taşımacılık hizmeti sunmakta ve paketleri doğru zamanlarda doğru adreslere teslim etmektedir. Ancak bazen beklenmeyen durumlarla karşılaşılabiliyor ve paket zamanında teslim edilemiyor. Eğer paket bildirilen teslimat süresi içerisinde alıcısına ulaşmadıysa öncelikle ilk 24 saat bekleyin. Bu süre içerisinde de paket teslim edilmiyorsa sorunu FedEx yetkili birimlerine bildirin. Paketiniz bulunursa, paket size yeniden yönlendirilecek ve teslimat bilgileri tarafınıza bildirilecektir.

Diğer Taşıyıcı Firmalar

Kargo Takibi ile Sorun mu yaşıyorsunuz?

ShipEntegra sizin için profesyonel bire bir hizmet vermektedir. Yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

ShipEntegra Yardım