Fedex Kargo Takip

ShipEntegra ile Türkiye’den Dünya’ya uygun fiyatlı lojistik çözümleri ile gönderi yapmaya hazır mısınız?

Fedex

Fedex Yurt Dışı Kargo Takip

Fedex Kargo Takip

FedEx kargo takip, FedEx takip numaranız ile kargonuzun teslimat bilgilerini sorguladığınız işlemdir. FedEx gönderi takip, paketinizin nerede olduğu, alıcıya ulaşana kadarki süreçte aktarma yapıldığı yerler veya işlemlerin görüntülenebildiği, gecikme ya da sorun yaşanıyorsa bu bilgilere ulaşmayı sağlar. FedEx kargo takip işlemini yukarıdaki alana FedEx takip numaranızı girerek gerçekleştirebilirsiniz.

FedEx kargo takip ya da FedEx gönderi takip sayesinde kargonuzun nerede olduğu, tahmini teslimat zamanına yukarıdaki ‘’ FedEx Takip Numaranızı Girin’’ bölümüne yazıp, ‘’Takip Et’’ butonuna tıklayarak sorgulama yapabilir, kargonuzun bilgilerine anında erişebilirsiniz.

FedEx Kargo Nedir?

FedEx Kargo, 1971 yılında Frederick W. Smith tarafından Federal Express adıyla kurulmuştur. Günümüzde 220’den fazla ülkeye hava-kara transfer, kargo ve lojistik gönderim sağlayan hızlı/güvenilir uluslararası taşımacılık yapan bir şirkettir.Her iş günü 3.9 milyondan fazla gönderi yapan FedEx Kargo, dünyanın prestijli Express taşımacılık hizmeti veren şirketlerindendir. Kendi içindeki uçak filosu ve dünyanın merkezi yerlerindeki şubeleriyle lojistikte çıtayı oldukça yukarı taşımıştır. Müşterilerine kusursuz bir teslimat deneyimi yaşatmakta ve aynı zamanda FedEx gönderi takip ile Fedex takip numarası kullanılarak paketlerin anlık nerede olduğuna erişilebilmektedir.TNT entegrasyonu ile sektörde güçlü bir birleşim elde eden FedEx Kargo, sürdürülebilir yaşama desteği ve UEFA sponsorluğu gibi sosyal alandaki başarılarıyla da adından söz ettirmektedir.

Fedex Kargo

FedEx ile Nasıl Gönderi Yapılır?

FedEx gönderi yapma işlemi kullanıcılar için oldukça kolaydır. FedEx Kargo sitesinde yer alan ‘’Gönderi Aracı’’ kısmında gönderinizi oluşturmada rehberlik edecek interaktif videodan yararlanabileceğiniz gibi, şu adımları takip ederek de FedEx gönderi yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

FedEx Kargo hesabınıza giriş yapmalı, üye değilseniz öncelikle üye olmalısınız. Ardından FedEx Ship Manager’de paketin kime, kimden gönderildiği, ürün içeriği gibi istenilen bilgileri girdikten sonra etiketinizi oluşturabilirsiniz. FedEx kargo paketleme işlemini de eksiksiz tamamladıktan sonra etiketinizi kutunuza ekleyerek teslimatı başlatabilir ve FedEx gönderi yapma işlemini tamamlayabilirsiniz. Ardından çıkışı yapılan gönderinizin FedEx takip numarası ile FedEx gönderi takip işlemini yapabilirsiniz.

Tüm bu aşamalar size uğraştırıcı geliyorsa bizde ‘’E-İhracatın Kolayı Var’’. ShipEntegra panellerinden çalışma partnerimiz FedEx Kargo ile gönderimlerinizi saniyeler içinde tamamlayabilirsiniz. ShipEntegra’da Yeni Gönderi oluşturmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Fedex Kargo

FedEx yurt dışı kargo takip nasıl yapılır?

FedEx takip sistemini kullanarak hızlı ve kolay bir biçimde gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz. FedEx kargo takip sorgulaması yapmak için gönderinizin üzerine yapıştırdığınız barkoda ve FedEx kargo takip numarasına ihtiyacınız bulunmaktadır. FedEx yurt dışı kargo takip sorgulamasında FedEx takip numaranız ile gönderinizin anlık takibini yapabilir, çıkan sorunlardan ve getirilen çözümlerden haberdar olabilirsiniz. FedEx Kargo ‘nun resmi sitesinde bulunan ‘’FedEx Gönderi Takip’’ aracı ile gönderilerinizi takip edebilir, mobil uygulama üzerinden de barkod tarama ile FedEx kargo takip işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca ‘’FedEx Gelişmiş Gönderi Takip’’ bölümünde kargonuza dair tüm detayları görebilir, yönetebilir ve hızlıca ayırt edilebilir olması için kişiselleştirebilirsiniz.

Fedex kargo takip numaranızın bulunmadığı durumlarda ise gönderici tarafından gönderilere verilen referansları kullanarak gönderilerinizi anlık olarak takip etme fırsatınız bulunur. FedEx Kargo, müşterilerine daha iyi bir hizmet sunabilmek için en fazla 5 tane e-mail bildirimi yapar. Bildirim türlerinden bazıları şunlardır:

İstisna Bildirimi: Teslimatta gecikme yaşanmasına sebep olabilecek bir durum ortaya çıktığında tarafınıza istisnanın nedeni ve yapılması gereken işlemler hakkında bilgi verilir. Gümrükten geçirme ile ilgili bir problem olması durumunda da bilgi verilir. Söz konusu olan gönderinin gümrük işlemleri bittiğinde ise tarafınıza otomatik mesaj gönderilir.

Teslimat Bildirimi: Gönderinizin teslimatı gerçekleştirildiğinde tarafınıza detaylı bilgilerin içinde yer aldığı bir mail iletilir.

Ayrıntılı Sonuçlar: Ayrıntılı sonuçlar bölümünde anlık olarak gösterilen detaylı FedEx kargo takip sonuçları tarafınıza bildirilir.

Peki gönderilen paket gitmezse ne olur?

FedEx Kargo, hızlı ve güvenilir bir taşımacılık hizmeti sunmakta ve paketleri doğru zamanlarda doğru adreslere teslim etmektedir. Bazı mücbir sebeplerle beklenmeyen durumlar oluşursa paket zamanında teslim edilemeyebilir. Eğer paket FedEx kargo takip sorgulamasında bildirilen teslimat süresi içerisinde alıcısına ulaşmadıysa öncelikle ilk 24 saat beklemenizi tavsiye ederiz. Bu süre içerisinde de paket teslim edilmezse sorunu FedEx Kargo tarafına bildirebilirsiniz. Paketinizin durumu öğrenildiğinde teslimat bilgileri tarafınıza bildirilecektir.

FedEx Kargo Ücretleri Nasıldır?

Gönderim yaparken FedEx yurt dışı kargo ücreti için belirleyici bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar:

Kargonuzun ağırlığı,
Kargonuzun hacmi,
Alıcı ülke.

FedEx yurt dışı kargo ücreti belirlenirken gönderinizin çevre uzunluğu 270 cm’den büyükse gönderiniz 68 kg üzerinden faturalandırılmaktadır. Hacimsel ağırlık yani desi, gönderinin fiyatını belirler. Desi hesaplama için yazımızı okuyabilir, paketinizin kargo maliyetini ShipEntegra anasayfasında bulunan ‘’Fiyat Hesaplama’’ bölümünden yararlanarak hesaplayabilirsiniz. Konu hakkında yapılan güncellemeler için FedEx Kargo sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

FedEx Teslimat Çeşitleri ve Süreleri Nasıldır?

FedEx gönderi yapma işleminde servislerden size en uygun olanı seçmeniz gerekmektedir.

FedEx International First: 68 kg’den daha hafif ve küçük paketlerin, dünyanın çeşitli yerlerine sabah 08.00-11.30 saatlerinde teslimatın yapıldığı,

FedEx International Priority Express: 68 kg’den daha hafif ve küçük paketlerin, ABD (Seçili eyaletler), Avrupa, Asya, Kanada bölgelerine 1-3 iş gününde öğle vaktine kadar teslimatın yapıldığı,

FedEx International Priority: 68 kg’den daha hafif ve küçük paketlerin 220’den fazla ülkeye ve bölgeye 1-3 iş günü içerisinde gün sonunda teslimatın yapıldığı,

FedEx International Economy: Teslim zamanının 2-5 günü gibi daha esnek olduğu, ekonomik teslimat servisidir, 68 kg’den daha hafif ve küçük paketleri kapsamaktadır.

Fedex Kargo

FedEx İle Gönderimi Yasak Olan Ürünler Nelerdir?

Fedex Kargo ’da Türkiye’den ihraç edilecek malların bazıları yasaklı ya da denetime tabi olmaktadır. Bunlar:

IATA tarafından tanımlanan tehlikeli ürünler
Bozulabilen yiyecekler
Patlayıcılar
Para
Alkol
Canlı hayvan
İnsan vücudu parçaları olmaktadır

Bununla birlikte hangi maddelerin yurt dışına gönderilmesinin yasak olduğunu kontrol etmek gerekir. Ağırlık ve boyutla ilgili olarak gönderimin varacağı ülkenin/bölgenin limitlerini ve seçilen FedEx servisinin gönderiminiz için uygunluğunu mutlaka gözden geçirmelisiniz.

FedEx Kargo Nasıl İptal Edilir?

FedEx kargo iptali için FedEx Ship Manager ve FedEx Ship Manager Lite üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yardım için FedEx Kargo müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Diğer Taşıyıcı Firmalar

Kargo Takibi ile Sorun mu yaşıyorsunuz?

ShipEntegra sizin için profesyonel bire bir hizmet vermektedir. Yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

ShipEntegra Yardım