UPS Kargo Takip

ShipEntegra ile Türkiye’den Dünya’ya uygun fiyatlı lojistik çözümleri ile gönderi yapmaya hazır mısınız?

UPS

UPS Yurt Dışı Kargo Takip

UPS Kargo Takip

UPS kargo takip, paketinizin nerede olduğu, teslim edilecek adrese tahmini ne zaman varacağı, gecikme/sorunlar varsa bu bilgilere ulaşmanızı sağlayan UPS gönderi takip işlemidir. UPS Gönderi takip işlemini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli metotlar bulunuyor: web sitesi, mobil uygulama, müşteri hizmetleri gibi. Böylece UPS kargo takip, gönderinizin anlık durumu, yaşanan gecikme veya sorunlar hakkında da bilgilendirme yaparken son alıcıya teslim edilene kadarki bilgileri aktarıyor.

UPS kargom nerede? sorusunun yanıtını yukarıdaki alana UPS kargo takip numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz. UPS kargo takip sayesinde kargonuzun alıcı bilgilerine ve gönderinizin nerede olduğuna, ne zaman teslim edileceği bilgisine anında erişebilirsiniz. 

UPS Kargo

UPS Kargo Nedir?

UPS Kargo (United Parcel Service), 1907 yılında posta şirketi olarak kurulan, kapıdan kapıya hizmet veren Amerika merkezli bir şirkettir. 1975 senesinde Amerika kıtasında bütün adreslere paket teslimat yapan ilk şirket olmuştur. Açılımının Türkçesi ‘Birleşik Paket Teslimat Hizmeti’ şeklindedir. Özel bir kurye şirketi olarak çalışma hayatına başlayan UPS Kargo, bugün dünya genelinde ticareti destekleyen bir strateji izleyerek kendisini büyütmüştür.Günümüzde 220’den fazla ülkeye kargo gönderimi ve bu gönderilerin takibini yapabilen UPS yurt dışı kargo, işinizi ölçeklendirmenize yardımcı olmak için en son teknolojiyi kullanır. Özel politikaları, etkin liderliği ve hızlı müşteri hizmetleri sayesinde kendisini geliştirmiş ve müşterilerinin güvenini kazanmıştır. Bu özelliklerinin yanı sıra gelişmiş ups kargo takip ya da ups gönderi takip sistemi ile kullanıcıları maliyet ve teslimat sürelerini hesaplayabilmektedir.

UPS Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

''UPS kargom nerede?'' sorunun cevabı oldukça kolay öğrenilebilir. UPS Kargo, kullanıcılarının kusursuz bir teslimat deneyimi yaşaması adına ups yurt dışı kargo takip hizmeti vermektedir. UPS kargo sorgulama hizmeti sayesinde gönderilerinizin ne zaman nerede olduğunu ve alıcısına ne zaman ulaşacağını kolaylıkla takip edebilirsiniz. UPS kargo takip veya UPS gönderi takip ile aynı zamanda çıkan sorunlardan anlık olarak haberdar olabilir ve çözüm yollarını öğrenebilirsiniz. UPS sorgulama işlemi için gönderinize ait UPS kargo takip numarasını bilmeniz gerekmektedir. UPS kargo sorgulama yaparken her satırda bir tane olacak şekilde en fazla 25 takip numarası girebilirsiniz. İnternet üzerinden UPS yurt dışı kargo takip yapabileceğiniz gibi UPS Kargo çağrı merkezlerinden, şubelerden, mobil uygulama üzerinden UPS kargo sorgulama yapabilirsiniz.

UPS gönderi takip numaranızın olmadığı durumlarda da gönderilerinizi izlemek mümkün. Nasıl mı? En fazla 35 karakter içeren müşteri numarası gibi bir referans atayabilir ups kargo takip sorgulama yapabilir ve ups kargo takip numaranız olmasa da ups gönderi takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ek olarak UPS Kargo, UPS gönderi takip seçeneklerinde müşterilerine farklı alternatifler sunmaktadır:

UPS My Choice ile UPS kargo takip sorgulama yapabilir; ev teslimatlarının nerede, nasıl ve ne zaman teslim edildiğinin takibini yapabilirsiniz.
Quantum View ile özelleşen görünümler, bildirimler ve raporlama özellikleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra tedarik zincirindeki gönderi etkinlikleri için ayrıntılı bilgi alabilir, UPS kargo sorgulama yapabilirsiniz.
Flex Global View ile de birden fazla taşımacılık modunda kurumsal çapta UPS yurt dışı kargo takip yapabilirsiniz.
DHL Kargo

UPS Yurt Dışı Kargo Fiyatları Nasıldır?

Yurt dışına ürün göndermek, birçok satıcıya ilk etapta karmaşık gelebiliyor. Özellikle fiyatlar konusunda soru işaretleri oluşabiliyor. Bu tarz endişeleri yaşamamak adına çalıştığınız uluslararası taşıyıcı firmanın fiyat politikasına hâkim olmanız gerekiyor. UPS kargo ile birlikte ürün gönderirken kargo bedelinizi etkileyen unsurları biliyor musunuz? Ürün gönderirken UPS kargo fiyatları alıcı ülkeye, seçilen servis türüne, gönderinin ağırlığına ve menşe ülkeye göre değişmektedir. Kargo gönderilecek ülkenin uzak olması doğal olarak daha fazla maliyet demektir. UPS yurt dışı kargo servis seçeneğine göre teslimat süresi belirlendiği için en hızlı UPS yurt dışı kargo gönderimini seçmek ekonomik servislere göre daha fazla ücret çıkarabilir. Bununla birlikte, UPS kargo hesaplama için önemli olan kargonun ağırlığı ve hacimsel ölçüsü yani desisi, UPS kargo fiyatları açısından en önemli etmenlerdir. Desi hesaplama için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Konu hakkında yapılan güncellemeler için UPS kargo sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Fiyat hesaplama aracımızı kullanarak size en uygun UPS yurt dışı kargo servisini ve UPS kargo hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

UPS Gönderi Teslimat Çeşitleri ve Süreleri Nasıldır?

UPS yurt dışı kargo; Ups Express, UPS Express Plus, UPS Worldwide Express Freight, UPS Express Saver, UPS Expedited, UPS Worldwide Express Freight Midday olarak servis sınıflandırması yapmaktadır.

UPS Express Plus: Gönderinin teslimatının acil olması sebebiyle sabah erken saatlerde yapılan teslimatlar.

UPS Express: Avrupa için ertesi iş günü ve diğer bölgeler için 2-3 iş günü içinde sabah varması için yapılan teslimatlar.

UPS Express Saver: UPS Saver olarak da adlandırılan, Avrupa’da ertesi iş günü ve diğer bölgelere 2-3 iş günü içerisinde yapılan teslimatlar.

UPS Expedited: Günü belli olan daha az aciliyeti olan aynı zamanda daha ekonomik yapılan teslimatlar.

UPS Worldwide Express Freight: Paletli, 70 kg ve üzeri 1-3 iş gününde yapılan teslimatlar.

UPS Worldwide Express Midday: Paletli, 70 kg ve üzeri 1-3 iş gününde (çoğu iş adresine) 30+ ülkeye öğle-öğleden sonra yapılan teslimatlardır.

UPS Kargo

UPS Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler Nelerdir?

UPS kargo ile gönderimi yasak olan maddeler:

Tehlikeli atıklar
Fildişi, Köpek balığı yüzgeci
Cenaze, topraktan çıkarılmış ya da yakılmış cenaze kalıntısı
Para ve döviz (madeni para hariç), bono
Mühimmat (UPS hüküm ve hizmet koşullarında belirtilen ABD için izin verilen malzemeler hariç)
Havai fişek
Hint keneviri (tıbbi kullanım amacı ile kullanılan hint keneviri dahil)
Posta pulu
Ederi 500$ ’ı aşan kol saatleri

Direkt olarak yasaklı ürünler yukarıda belirtilenler gibi olsa da ATA karnesi ile gönderimi sağlanan geçici ihracat ürünlerinin belli denetimlere tabi olduğunu unutmamalısınız. FCR, FCT ve CAD- Vesaik Mukabili Ödeme ile taşınan kargolar, diğer kargolara hasar verebilecek ürünler ya da gönderim yapılacak ülkenin gümrük şartlarına uyumlu olup olmama durumuna göre özel izin gerektiren mallar da dikkat edilmesi gerekenler arasında.

UPS yurt dışı kargo aynı zamanda, alıcı ve göndericinin tam iletişim bilgilerinin aktarılmadığı ya da ürün açıklamalarının, paketlemenin iyi yapılmadığı, etiketlemenin olmadığı ve gerekli taşıma belgeleri bulunmayan ürünleri taşımama hakkını saklı tutar.

DHL Kargo

UPS Kargo Nasıl İptal Edilir?

UPS kargo iptalini kolay işlemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Son 90 günde yaptığınız tüm gönderilerin ups sorgulama sayesinde ayrıntılarını görüntüleyebilir istediğiniz paketin iptalini gerçekleştirebilirsiniz. UPS kargo iptaline başlamak için ‘’Gönderi’’ sekmesini seçmelisiniz.

Sonrasında ‘’Geçmişi Göster veya Gönderiyi İptal Et’’ butonuna tıklamalısınız. Son olarak ‘’Tamam’’ seçeneğini seçmelisiniz.

Eğer 90 günden daha eski gönderilerinizi iptal etmek isterseniz UPS Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. 180 günü geçen gönderiler için iptal durumu oluşmamaktadır.

Diğer Taşıyıcı Firmalar

Kargo Takibi ile Sorun mu yaşıyorsunuz?

ShipEntegra sizin için profesyonel bire bir hizmet vermektedir. Yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

ShipEntegra Yardım