DHL Kargo Takip

ShipEntegra ile Türkiye’den Dünya’ya uygun fiyatlı lojistik çözümleri ile gönderi yapmaya hazır mısınız?

DHL

DHL Yurt Dışı Kargo Takip

DHL Kargo Takip

DHL kargo takip işleminizi yukarıda yer alan alana DHL takip numaranızı yazarak gerçekleştirebilirsiniz. DHL kargo takip, gönderim sağladığınız kargonuzun nerede olduğu, teslim edilecek adrese tahmini ne zaman varacağı, gecikme/sorunlar varsa bu bilgileri size gösteren DHL gönderi takip işlemidir.

DHL takip ile ister gönderen ister alıcı olun, DHL takip numaranız ile DHL gönderi takip ile kargonuzu takip edebilirsiniz. Böylece satın aldığınız ya da satışını yaptığınız ürünün; tedarik aşamasında mı, yolda mı, kargo şubesinde mi, dağıtımda mı olduğu sorularının cevaplarına DHL takip ile erişebilirsiniz.

DHL Kargo

DHL Kargo Nedir?

DHL, e-ihracat sektörünün genişlemesi ve satıcıların dünyanın her yerinde bulunan alıcılarına, gönderilerini daha rahat bir şekilde gönderebilmesini sağlayan uluslararası bir taşımacılık şirketidir. Adrian Dalsey, Larry Hillblom ve Robert Lynn tarafında 1969 yılında kurulmuştur.

Lojistikte 50 yılını devirmiş tecrübeli şirket DHL 220’den fazla ülke/bölgeye teslimat gerçekleştirmektedir. Halihazırda teslimat yaptığı bölgelerde 380.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Kullanıcılarının yeni pazarlara ulaşmasını sağlama, şirketlerin büyüme hedeflerine katkıda bulunma, insanların sevdiklerine gönderilerini teslim etmeye yardımcı olma vizyonunu benimsemektedir.

DHL, 2021 yılında ‘’Dünyanın En İyi İşverenleri’’ arasına girmiş ve bu listeye üst üste yedinci kez seçilmiştir.

DHL Gönderi Hazırlama Nasıl Olmalı?

DHL gönderi hazırlama işlemini web sitesinde ‘’Gönderi Hazırla’’ butonuna tıklayarak başlatabilirsiniz. Gönderene ve alıcıya ait istenilen bilgiler girildikten sonra ikinci aşama ‘’Ödeme Yap’’ ve son aşama ‘’Yazdır’’ ile DHL gönderi hazırlama işlemini tamamlayabilirsiniz. Oluşan belge ve kargonuzla teslimat sürecini başlatabilirsiniz. Eğer üye iseniz MyDHL+ hesabınızdan da aynı işlemleri tamamlayarak DHL gönderi hazırlama işlemini bitirebilirsiniz.

DHL gönderi oluşturma ardından DHL yurt dışı kargo takip ile paketlerinizin takibini yapabilir ve gecikme yaşanması durumunda detaylı bilgi edinebilirsiniz. DHL gönderi takip yapmak hem alıcı hem de gönderici için oldukça önemlidir. Bu nedenle DHL gibi uluslararası taşıyıcı firmalar bu konuda sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadırlar. Gönderinize ait DHL takip numarası sayesinde ister internet üzerinden ister müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek DHL gönderi takip yapabilirsiniz. Ürünlerin hasarsız ve en iyi şartlarda teslim edilebilmesi için itinayla paketleme yapmanızı tavsiye ederiz. Hassas ve kırılacak DHL gönderi oluşturma işlemi yapacaksanız, yazımızda nasıl paketleme yapılabileceğini okuyabilirsiniz.

DHL takip numaranızın olmadığı durumlarda ise internet üzerinden tarafınıza verilen özel bir konşimento numarasıyla DHL yurt dışı kargo takip yapabilirsiniz. Ayrıca “Göndericinin Referans Numarası ile Takip Etme” özelliğini kullanarak referans numarası ile de DHL kargo takip yapabilir, DHL E-TRACK, DHL ExpresSMS, DHL ExpressWAP hizmetleri kullanarak da DHL gönderi takip işlemini bilgisayarınız veya telefonunuz üzerinden yapabilirsiniz.

DHL Yurt Dışı Kargo Takip

DHL E-Track

DHL e-Track için aktif bir e-mail adresinizin bulunması gerekmektedir. Sistem üzerinden yaptığınız 50 adet Express gönderinin DHL kargo takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken e-mailin adres bölümüne [email protected] yazmak ve konşimento numaranızı belirtmektir. DHL takip sonuçları saniyeler içerisinde tarafınıza gelir.

DHL Express SMS

DHL Express SMS ile tek bir gönderinin DHL takip işlemini yapabilirsiniz. Kargonuza ait olan barkod numarasını DHL’e mesaj olarak gönderir ve DHL kargo takip durumu hakkında geri dönüş alabilirsiniz.

DHL Express WAP

Bu hizmet için aktif bir cihazınızın bulunması önemli. https://www.dhl.com/tr-tr/home.html sayfasına giderek İzleme/Takip şeçeneğini seçin. Daha sonrasında DHL gönderi takip işlemi için gönderiye ait olan barkod numarasını girin. Bu şekilde gönderinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

DHL Kargo

DHL Kargo Ücretleri Nasıldır?

DHL fiyat hesaplama için önemli kriterler paketin ağırlığı ya da hacmidir. DHL kargo hesaplama için diğer etkili faktörler gönderinin alıcı adresi ve teslimat süresi olmaktadır. Örneğin; Türkiye’den uzak doğu ülkelerine gönderim yapmak ile Avrupa ülkelerine gönderim yapmak arasında DHL yurt dışı kargo fiyatları arasında farklılık olacaktır. Bir diğer konu da DHL yurt dışı kargo fiyatları hesaplanırken en hızlı servis seçeneğinin seçilmesi kısmen daha uzun sürede teslimat yapılan ekonomik servislere göre fazla DHL kargo hesaplama işleminde fiyat çıkarabilir.

DHL fiyat hesaplama’da kilogram cinsi ağırlıkla birlikte desi ölçüsü de önemlidir. Paketinizin kilogramını kolaylıkla hesaplayabilirsiniz, hacim hesaplaması için desi hesaplama yazımıza göz atabilirsiniz.

DHL Yurt Dışı Kargo Takip

DHL Teslimat Çeşitleri ve Süreleri Nasıldır?

DHL ihracatta havayolu taşımacılığı ile birden fazla teslimat seçeneği sunmaktadır.

DHL Express 9.00: Maximum parça ağırlığının 30 kilogram, maximum parça boyutlarının 120x80x80 olduğu 1-2 iş gününde teslimat yapılan servistir. 53 ülkeye gönderim yapılmaktadır. Bu sebeple DHL gönderi oluşturma aşamasında bu servisi kullanıp kullanamayacağınızı kontrol etmenizi öneririz.

DHL Express 12.00: Maximum parça ağırlığının 70 kilogram, maximum gönderi boyutlarının 120x80x80 olduğu 1-2 iş günü tahmini teslimat süresi bulunduğu servistir. 75 ülkeye gönderim yapılmaktadır. Her ülkeye gönderim yapılamadığı için DHL gönderi oluşturma aşamasında bu servisi tercih etmenizin uygunluğunu kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

DHL Express Worldwide: 1-2 iş günü içerisinde teslimat yapılabilen 220’den fazla ülke için kullanabileceğiniz en geniş kapsamlı servistir. DHL gönderi oluşturma aşamasında gönderim yapılabilecek en yüksek parça ağırlığı 70 kilogram, en fazla boyut 120x80x80 olmasına dikkat edilmelidir.

Taşıma servisleri detaylarını ve güncellemelerini DHL sitesinden takip edebilirsiniz.

DHL Kargo

DHL ile Gönderimi Yasak Ürünler Nelerdir?

DHL Express ile gönderim yapılamayacak ürünler listedeki gibidir:

Canlı hayvanlar, av hayvanları (köpek balığı yüzgeci, fildişi vb.).

Külçe, nakit, seyahat çekleri, yarı değerli taşlar (kesilmiş-kesilmemiş, cilalı-cilasız).

Ateşli silahlar, mühimmat patlayıcılar.

Sahte ürünler, yasa dışı ürünler (uyuşturucu madde gibi).

Bazı durumlarda ülkelerin/eyaletlerin yönetmeliğinde kabul olunmayan ürünler olabiliyor. Bu sebeple gönderim yapacağınız ürünün alıcı ülkede yasaklı ürün olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

DHL Kargo Takip

DHL gönderi oluşturma işlemleri tamamlayıp kurye talebinde bulunduysanız işlemlerin iptali için DHL müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Diğer Taşıyıcı Firmalar

Kargo Takibi ile Sorun mu yaşıyorsunuz?

ShipEntegra sizin için profesyonel bire bir hizmet vermektedir. Yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

ShipEntegra Yardım