PTT Yurt Dışı Kargo Takip

ShipEntegra ile Türkiye’den Dünya’ya uygun fiyatlı lojistik çözümleri ile gönderi yapmaya hazır mısınız?

PTT

PTT Yurt Dışı Kargo Takip

Ptt Kargo

PTT ile kargoladığınız gönderileri ptt.gov.tr sayfasından takip edebilirsiniz. Yurt dışı kargo takip işlemi yapabilmek için takip numarası ve barkod numarasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu numara olmadığı takdirde kargonuzu takip etme imkanınız yok. Bu nedenle barkod numaranızı mutlaka yetkili kişilerden istemelisiniz. PTT kargonun takip numaraları genel olarak şu şekildedir: AP00769179550, 278939641984 KN1446883287

PTT kargoyla bir paket gönderiyorsanız veya paket size geliyorsa tarafınıza bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu mesajda kargonuza ait takip numarası bulunacaktır. Eğer ptt.gov.tr sayfasından istediğiniz sonucu alamıyorsanız turkiye.gov.tr sayfasından sorgulama yapın. Bu site kargonuzun nerede olabileceğini öğrenebileceğiniz bir devlet sorgulama sistemidir. Mobil uygulama üzerinden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderinizi takip etmenizin bir diğer yolu 444 1 788’i arayarak çağrı merkezine ulaşmak. Bunun yanı sıra en yakın PTT şubesine giderek gönderinizin takibini yapabilirsiniz.

Eğer gönderinizi isim ya da takip numarası kullanarak takip edemiyorsanız bunun çeşitli sebepleri olabilir. Öncelikle gönderinize ait barkod numarasını veya takip numarasını doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde yurt dışı kargo takip işleminiz başarısız olabilir veya yanlış sonuçlar verebilir. Eğer numaranızı doğru girdiğinize eminseniz ve hala takip işlemi yapamıyorsanız bunun sebebi sistemsel sorunlar olabilir. Biraz bekleyip tekrardan denerseniz doğru sonuca ulaşacaksınızdır.

PTT Yurt Dışı Kargo Hizmetleri

PTT ile birlikte gönderilerinizi dünyanın herhangi bir yerine gönderebilir ve kolaylıkla takibini yapabilirsiniz. Ayrıca APG ve Turpex gibi gönderim seçenekleri ile gönderilerinizi alıcılarına daha hızlı ve güvenli bir şekilde gönderebilirsiniz.

Ptt Kargo
Posta Kolisi

Posta kolisi, PTT’nin temel yurt dışı kargo takip hizmetidir.

APG

Teslimatının hızlı bir şekilde gerçekleşmesini istediğiniz gönderileri PTT kargonun APG hizmetini kullanarak gönderebilirsiniz. Eğer APG ile gönderdiğiniz ürünler kaybolursa veya hasara uğrarsa tarafınıza tazminat ödenmektedir.

Turpex

PTT kargonun Turpex hizmetinde evrak, doküman, hediyelik eşya gibi gönderilerin hızlı bir şekilde teslim edilmesi amaçlanmıştır. Bu hizmet ile gönderilen gönderiler için gereken her türlü ambalaj ve araç gereç PTT tarafından temin edilmektedir.

PTT Kargo Gönderi Süresi

PTT ile yurt dışına gönderimini yaptığınız bir ürünün alıcısına ulaşması genellikle 12 -18 günü bulmaktadır. Eğer gönderinizin alıcısına daha hızlı bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız uçak hizmetini tercih ederek gönderim süresini 10-15 güne indirebilirsiniz.

Diğer Taşıyıcı Firmalar

Kargo Takibi ile Sorun mu yaşıyorsunuz?

ShipEntegra sizin için profesyonel bire bir hizmet vermektedir. Yardıma ihtiyacınız olursa lütfen bizimle iletişime geçin.

ShipEntegra Yardım