Son zamanların trendi ve geleceğin parlayan yıldızı e-ticaret pandemi süresince sektörel büyüme payını katladı. Dünya genelinde başarısını kanıtlamış Amazon, ETSY, Ali Express, Shopify gibi pazaryerleri ülkemizde de oldukça popüler. Yerli pazaryerlerinde aradığı verimi bulamayan satıcılar bu platformlar üzerinden satışlarını gerçekleştiriyor. Yerli ve yabancı pazar yeri kısmi olarak birbirinden farklılık gösterse de ortak yönleri de var. Örneğin; aldığınız olumlu yorumlar, ürünlerinizin fiyatlarına göre veya ürünü etiketleme kabiliyetine göre önerilme sıranız vs… Bir başka ve en önemli konulardan biriside teslimat süresi. E-ticaretin yeni parametrelerinden biri de h-ticaret. Peki nedir bu h-ticaret? Yalnızca ürünlerinizin kaliteli veya uygun fiyatlı veya ulaşılabilir olması yetmiyor. Artık e-ticaret alanında yarışmanız gereken bir başka alanda hızlı teslimat. Bu durumda ürünlerinizin kaliteli, uygun fiyatlı, ulaşılabilir ve hızlı teslim ediliyor olması gerekiyor. Rekabetin çok fazla olduğu bu alanda rakiplerinizden sıyrılmak için akıllı hamleler veya tedbirler gerekiyor.

 Yurtiçinde yaşanan yerli pazar yerlerinin satış yoğunluğundan kaynaklanan kargo yığılmalarından dolayı kargo firmalarının teslimat süreleri de artmış oluyor. Bu sebeple siz değerli satıcılarımızın yurtdışı pazaryerlerinde vaat ettiği teslim süreleri de uzamış oluyor. Özellikle Amazon’da FBM (fulfillment by merchant) yapan satıcıların dükkân puanlarının düşmemesi için mutlaka takip numaraları girmesi gerekiyor. ETSY satıcıları ise tek tek müşterilerine mesaj atıp birkaç gün gecikme yaşayacaklarını bildirmek zorunda kalıyorlar. Yoğun satış sezonlarında bu gibi durumlarla uğraşmak satıcıları endişelendirebiliyor.

 E-ihracatın kolayı var diyerek çıktığımız yolculuğumuzda yabancı pazaryerlerinde satış yapan müşterilerimiz için ERKEN TAKİP NUMARASI kolaylığı ile karşınızdayız.

Peki erken takip numarası ne işe yarar?

Sistem üzerinden talep ettiğiniz erken takip numaralarını satış yaptığınız platformlara paketi göndermeden önce girerek dükkanlarınızın teslimat performans oranlarını koruyabileceksiniz.

 Erken Takip Numarasını Nasıl Talep Edebilirim?

Öncelikle bu özelliği aktif etmek isteyen kullanıcılarımızın destek talebinden talep açmaları yeterlidir. Onaylandıktan sonra aşağıdaki prosedürü takip edebilirsiniz.

ShipEntegra kullanıcı paneliniz üzerinden etiketini oluşturduğunuz gönderiniz için “İŞLEMLER” kısmından “TAKİP NO TALEP ET” işaretleyerek tarafımıza isteğinizi iletebilirsiniz.

E-ihracatın Kolayı Var !