Tüm Dünya küresel ısınma, iklim değişimleri ve sürdürülebilir malzemeler hakkında konuşurken biz de bu konuda kendi uzmanlık alanımızdan bahsetmek istiyoruz. Biz ShipEntegra olarak kullandığımız sistemlerde kağıt israfını da en aza indirmiş durumdayız. Sizler de e-ihracatçılar olarak paketlemelerinizle doğaya yardım edebilirsiniz. 

Doğa Dostu Paketleme Nedir?

Doğa dostu paketlemeler çoğunlukla geridönüştürülmüş ya da geridönüştürebilir malzemeler kullanılarak yapılır. Aynı zamanda çevreye bir atık olarak zarar vermezler ve doğa için tehlikeli değillerdir. 

Sürdürülebilir paketleme malzemeleri tekrar tekrar kullanılarak maliyetleri de düşürürler. Doğaya bir atık olarak zarar vermedikleri için karbon emilimi de daha azdır ya da hiç yoktur. Doğayı koruduğu gibi bu tip malzemeler insanları da korurlar, sağlığa zararlı değillerdir. 

Hangi Paketleme Malzemeleri Çevre Dostudur?

ShipEntegra Doğa Dostu Paketleme

1- Geridönüştürülmüş ya da geridönüştürebilir malzemeler

Kağıt, karton gibi malzemeler bu kategoriye girerler. 

2- Geridönüştürülmüş plastik

Eğer sağlamlık sebebiyle plastik kullanılması gerekiyorsa geridönüştürülmüş plastiklerle paket yapmak sürdürülebilirliğe katkıda bulunur. 

3- Çevre dostu doldurma malzemeleri

Hassas ve Kırılgan Ürünler Nasıl Kargolanır başlıklı yazımızda bahsettiğimiz kraft kağıdı gibi kutunun içine konan doldurma malzemelerinin doğada çözünen tiplerini kullanmak çevre dostu paketlemenin olmazsa olmazıdır. 

4. Organik Malzemeler

Organik kumaş gibi malzemeler bu kategoriye girerler. 

Bu tip malzemelerle paketleme yaptığınızda çevreyi korumuş ve sürdürülebilir paketlemeler yapmış olursunuz. Kağıt israfını en aza indiren bir firma olarak sizlerle beraber çevre dostu uygulamalar yapmaktan ve bunları desteklemekten çok mutluyuz. 

HEMEN ÜYE OL