Kolay ticaret yönetimi, sermaye gereksinimi, depo ve stok sorunu olmaması nedeni ile dropshipping oldukça tercih edilen bir e-ticaret modelidir. Tüm bu kolaylıklarının yanında ise rekabetin fazla olması ve pazar trendinin çok fazla değişebilmesi gibi dezavantajlara da sahiptir. Bundan dolayı dropshipping yaparken rakip analizini ve ürün incelemelerini detaylıca yapmakta fayda vardır. Peki 2024 yılında yenilikçi ve trend olacak iş fikirleri nelerdir?  Gelin beraber bakalım.

2024 Dropshipping İş Fikri

2024 dropshipping 10 trend iş fikri ile başarıyı sağlayabilir sizler de e-ticaretinizi yönetebilirsiniz. Böylece e-ticaretinizde başarıyı yakalayabilirsiniz.

Çevre Dostu Sürdürülebilir Ürünler

2024-dropshipping-surdurulebilirlik

İklim krizi, hayvanları koruma, doğaya karşı duyarlılık gibi konular gün geçtikçe önem kazanmaya başlıyor. Bu durum ise sürdürülebilir ürünlere talebi hızlıca artırıyor. Bu büyük pazar ise çevreye duyarlı alıcı sayısını artırırken diğer bir yandan girişimcilere ise benzersiz bir iş fırsatı sunuyor. Sizler de bu nişi değerlendirerek  2024 Etsy ürünlerinizde kaliteli ve çevre dostu ürünler sunabilirsiniz. Böylece çevre bilincine sahip tüketicilerin gözünde öne çıkabilirsiniz. Bu kategoride ise aşağıdaki ürünleri satabilirsiniz.

 • Organik Giysiler:

Moda ve Giyim kategorisi Etsy’de en çok satan ürün kategorilerinden birisidir. Sizler de bu kategoride sürdürülebilirlik trendi öne çıkabilirsiniz. Örneğin organik pamuk, bambu, keten gibi doğal ve çevre dostu kumaşlarla üretilen giysiler.

 • Yenilenebilir Enerji Ürünleri:

Sürdürülebilirlik denilince ilk akla gelen güneş panelleri veya rüzgar panelleridir. Peki biz yenilenebilir enerji ile nasıl e-ticarette öne çıkabiliriz. Örneğin güneş enerjisi ile şarj olabilen fenerler, bahçe lambalar bunlardan bazılarıdır.

 • Doğal Malzemeli Kozmetik Ürünler

Günlük hayatta kullanılabilecek eşyaların yanı sıra kozmetik sektöründe de doğallık ön plana çıkmaktadır. Bunlar kimyasal içermeyen, organik veya bitkisel kökenli kozmetik ürünler, örneğin organik şampuanlar, doğal güneş kremleri olur.

 • Organik Gıdalar

Ev yapımı GDO’suz, organik tarım ürünlerinden yapılan besin takviyeleri, organik meyve-sebzeler, organik kahveler

 • Yeşil Ayak İzi Ürünler

Çevreye olan etkileri tam yaşam döngüsü boyunca azaltılmış ürünlerdir. Ve bu kapsamda özel olarak tasarlanmışladır.

Özelleştirilebilir ve Kişiselleştirilebilir Ürünler

2024-dropshipping-kisisellestirilebilir

2024 Dropshipping trendine baktığımızda kişiselleştirilebilir ürünler bu yıl öne çıkmaktadır. Aslında bunun nedenini anlamak oldukça kolay çünkü çoğu alıcı seri üretim ürünlerin yerine kendi tarzlarını yansıtan özel ürünlere değer vermektedir. Bunun nedeni ise oldukça basit. Bu ürünler, benzersizlik ve özgünlük arayışındaki tüketicilerin taleplerine cevap veriyor. Hatta müşteriler, sevdikleriyle paylaşacakları anlamlı hediyeler ararken veya kendi kişisel tarzlarını ifade edecekleri ürünler ararken kişiselleştirme seçeneğini tercih ediyorlar. Özel isimler, anlamlı tarihler veya özel mesajlarla kişiselleştirilmiş ürünler, bağlantı hissi ve duygusal değer sunarak alıcılara özel bir deneyim sunuyor. Müşteriler, benzersizlik arayışında olmalarının yanı sıra, kişiselleştirme ile duygusal bağ kurma ve özel anları ölümsüzleştirme isteğiyle bu ürünlere yöneliyor.

 • Özel Tasarım Telefon/Laptop Kılıfları

Telefonlar ve tabletler oldukça maliyetli teknolojik ürünlerdir. Bundan dolayı da kullanıcılar bu ürünlerin kılıflarına oldukça özen göstermektedir. Siz de kişiselleştirilebilir kılıflar ile 2024 dropshipping yapabilirsiniz.

 • Kişiselleştirilmiş Duvar Saatleri 

Evet satış istatistiklerine baktığımızda kişiselleştirilmiş duvar saatlerinde bir artış görmekteyiz. Siz de pazarda büyüme payına sahip bu ürünle öne çıkabilirsiniz.

 • Kişisel Defterler ve Ajandalar

İsim ve özel mesajla kişiselleştirilebilir defter ajandalar doğum günleri, sevgililer günü için eşsiz hediye seçenekleridir.

Sağlıklı Yaşam Ürünleri

2024-dropshipping-saglik-urunleri-fitness

Son zamanlarda artan hastalıklar ve insanların fazla stresli hayat yaşantısı sağlıklı ürünlerin talebinde artışa neden olmuştur. Bu durum ise sağlık ve sağlıklı yaşam sektörünün büyük ilgiye maruz kalmasına neden olmuştur. Sizde 2024 dropshipping yaparken insanların sağlık ve zindelik konusundaki artan taleplerine yönelik çeşitli ürünler sunarak bu büyüyen pazardan faydalanabilirsiniz. Bu ürünlere örnek olarak yoga ekipmanları, egzersiz ekipmanları, vitaminler, organik sağlık ürünleri ile müşterilerinize alternatif sunabilirsiniz.

Moda, Giyim ve Aksesuar

2024-dropshipping-moda

2024 yılında dropshipping için moda giyim ve aksesuar kategorisi, hızla büyüyen ve değişen pazar dinamikleriyle öne çıkan bir sektör olmaya devam etmektedir. Çünkü tüketicilerin çeşitlilik arayışı, trendlerin sürekli değişmesi ve online alışverişin yaygınlaşması, moda giyim ve aksesuar ürünlerini tercih edilebilir kılmaktadır.

Bu kategorideki ürünler, geniş bir hedef kitleye hitap edebilme özelliği taşır. Farklı yaş gruplarına, tarzlara ve tercihlere uygun ürün seçenekleri sunar. Dropshipping ise stok sorunlarını minimize etme, ürün çeşitliliğini artırma ve lojistik süreçleri optimize etme avantajlarıyla moda giyim ve aksesuar kategorisinde daha etkili bir e-ticaret sunar.

Elektronik Ürünler

2024-dropshipping-eihracat

 

Elektronik ürünler bütün satış dönemlerinde genellikle yüksek talep gören ve popüler olan ürünler arasında yer alır. Bu durum, dropshipping iş modeli için büyük bir avantaj sağlar ve talebin yüksek olmasına neden olur. Bunun yanı sıra elektronik ürünlerin teknolojik gelişmelere göre hızla değişen ve güncellenen kategori olması dropshipping iş modelini bu kategoride cazip kılmaktadır.

Sizler de hem talebin fazla olması hem de dropshipping modelinin bu kategoride fırsatlarla olmasından dolayı 2024 dropshipping iş modelinize elektronik ürünleri ekleyebilirsiniz.

 • Airfryer

2023’ün ortalarında hayatımıza giren birçok kişi tarafından sevilerek kullanılan  airfryer 2024’te de çok satanlar arasında yer almaktadır.

 • Robot Süpürgeler

Bireylerin günlük temizliklerini bir hayli kolaylaştıran robot süpürgeler 2023’te hayatımıza girerek e-ticaret elektronik ürün grubunda en çok satanlar arasında yer almıştır.

 • RGB Şerit Ledler

Ofis ve ev dekorasyonunda sıkça tercih edilen RGB Şerit Ledler, ortamın atmosferini değiştiren renkler sunarak müşterilerin ilgisini çekiyor. Siz de 2024 dropshipping elektronik ürün kategorisinde bu popüler ürünü indirimli fiyatlarla sunarak satış oranlarınızı artırabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu ve Bahçe Ürünleri

2024-dropshipping-eihracat-ev-bahce

 

İş yerinde çalışma kültüründen hibrit çalışma modeline geçişin yaşandığı ve evde geçirilen sürenin giderek fazla olduğu bir dönemdeyiz. Bundan dolayı bireyler ev dekorasyonu, bahçe ürünleri konusunda bir o kadar daha hassas olabiliyor. Sürekli değişen trendler ve ürünler ile ev dekorasyon kategorisi 2024 dropshiping iş modelinin en çok satan ürünleri arasında yer alıyor. Peki 2024 ev dekorasyon trendleri neler? Gelin bakalım.

 • Wabi Sabi Stili: 

Japon kültüründen gelen ve kusurlu detayların güzellik içinde estetik olduğunu vurgulayan bir yaşam felsefesidir. Minimalist ve doğal unsurların bir araya gelerek ortamın sakin ve gösterişsiz olmasını sağlayan bir dekorasyon tarzıdır. Bu tarzda, eski, kullanılmış, yaşanmış ve doğal malzemelerin yanı sıra kusurların kabul edildiği, sadelik ve benzersizlik vurgulanır. 2024’te minimalist ve doğal detayların öne çıkmasıyla Wabi-Sabi’nin popülerliği artış göstermeye devam ediyor.

 • Shabby Chic Tarzı

Shabby Chic Tarzı, İngiltere’nin 1980’lerinde sanatçıların yaşadığı banliyölerde doğarak, eski ve yeninin harmanlanmasıyla oluşturulan bir dekorasyon tarzıdır. Bu akım, gerçekten kullanılmış ve eskimiş eşyaların modern detaylarla birleştirilmesiyle romantik, nostaljik ve modern bir atmosfer yaratmayı amaçlar. Vintage desenler, pastel tonlar, ahşap ve doğal malzemelerin kullanımı bu tarzın belirgin özelliklerindendir. Shabby Chic, düşük maliyetli ve kişisel bir tarz oluşturarak eskiyle yeniyi bir araya getirir.

Evcil Hayvan Ürünleri

2024-dropshipping-pet

 

Evrensel olarak popülerlik kazanan evcil hayvan sahipliği trendi, 2024 yılında da yükselmeye devam ediyor. Evcil hayvan sahipleri, sevgili dostlarına gereken özeni sağlamak için harcamalardan kaçınmıyorlar. Bu eğilim, evcil hayvan ürünlerinin satışlarında 2024’te artış yaşanacağının bir göstergesi olarak görülüyor. 2024 dropshipping yaparken çok satacak evcil hayvan ürünleri şunlardır:

 • 2024 yılında bu kategoride çok satanlar arasında kişisel bakım ürünleri yerlerini alacak.
 • Tasmalar, kulübeler, oyuncaklar ve diğer güvenlik ekipmanları da evcil hayvan sahipleri tarafından sıkça tercih edilecek.
 • Sağlıklı ve kaliteli hayvan beslenme ürünleri de sıkça tercih edilecek.
 • Evcil hayvan ürün kategorisinde oyuncaklar, kedi tırmalama ve diğer eğlence ürünleri de 2024 dropshipping yaparken göz ardı edilmeyecek ürünler içerecektir.

Güzellik ve Kozmetik Kategorisi

2024-dropshipping-guzellik-bakim

Kozmetik ve güzellik ürünleri, dropshipping açısından popüler bir kategori oluşturur. Yüksek talep gören ve genellikle düşük maliyetli olan bu ürünler, çevrimiçi platformlarda kolayca satılabilir ve teslim edilebilir.

2024’te dropshipping yaparken, kozmetik ve güzellik ürünleri kategorisinde öne çıkan bazı en popüler ürünler arasında şunlar bulunur:

 • Vücut Bakım Ürünleri

Cildin yumuşak, pürüzsüz ve çatlaksız görüntüsü hem kadınların hem de erkeklerin ortak isteğidir. Bundan dolayı 2024 dropshipping ürünlerinde kozmetik ve güzellik kategorisinde çok satanlar arasında vücut bakım ürünleri bulunacaktır.

 • Parfüm ve Koku Gidericiler

Güzel kokular insanların özgüvenini ve çekiciliğini artırmanın bir yoludur. Her yıl Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü gibi özel günlerde hediye olarak alınır. 2024 yılında da güzellik ve kozmetik kategorisinde çok satanlar arasında yer alacağı ön görülüyor.

 • Makyaj Ürünleri

Kadınların en çok alışveriş yapmayı sevdikleri ürün çeşididir makyaj ürünleri. Siz de 2024 yılında makyaj, stil ve renk trendlerini araştırarak buna uygun ürünlerle e-ihracatınızı yapabilirsiniz.

Niş Spor Dalları ve Dış Mekan Ürünleri

2024-dropshipping-spor-fitness

2024’te dropshipping yaparken, niş spor dalları ve dış mekan ürünleri, hedef kitlesinin spor ekipmanlarına yatırım yapmaktan çekinmediği avantajlı bir kategoridir. Mevsimlere göre değişen spor aktiviteleri, belirli ekipmanlara olan talebi de dönemsel olarak artırır. Kış aylarında kayak, yaz aylarında kampçılık, bisiklet ve yürüyüş gibi etkinlikler öne çıkar. Bu kategoriye ait ürünler arasında yoga matları, spor kıyafetleri, koşu bandı, kamp malzemeleri, tırmanma ekipmanları, bisiklet aksesuarları, fitness aletleri gibi popüler ürünler bulunur. Ancak, doğru nişi belirleyip hedef kitlenizin isteklerini karşılayacak ürünleri seçmek büyük önem taşır.

Oyunlar ve Oyuncaklar

2024-dropshipping-oyuncak-cocuk-urunleri

Çocuk ürünleri girişimciler için oldukça kârlı olan bir pazardır. Bu niş, genellikle masa oyunlarından, aksiyon figürlerine, yapı setlerinden daha fazlasına kadar geniş bir ürün yelpazesi sunar. Oyuncaklar, çocukların yanı sıra koleksiyoncular ve hediyelik alışveriş yapanlar gibi geniş bir potansiyel müşteri kitlesine hitap eder.

Bu kategori, popüler trendler, özel etkinlikler ve tatil sezonları gibi fırsatlarla değişebilir. Örneğin, tatil dönemlerinde oyuncak satışları genellikle artar. İyi bir araştırma ve doğru tedarikçilerle çalışarak, kar marjı yüksek ve talep gören ürünleri belirleyebilirsiniz.

Sizlerde avantajlı kargo fiyatlandırması ve ShipEntegra’nın fırsatlarından yararlanabilmek için hemen üye olun. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

HEMEN ÜYE OL