Corona virüsü sebebiyle pek çok online pazar yeri satıcısı kötü etkilendi. eBay bu sebeple 18 Mart 2020 gününde satıcıların salgından zarar görmesini en aza indirmek için yeni bir düzenleme getirdiğini açıkladı. 

eihracat corona virüsten nasıl etkilendi

eBay’in satıcılara yolladığı mailde ve sitesinde duyurduğu açıklama şu şekilde: 

“COVID-19 sebebiyle siz değerli eBay satıcılarının daha önce hiç yaşanmamış zorluklarla karşı karşıya kaldığınızı biliyoruz. 

Şu anda operasyonel anlamda daha esnek olmamız gerektiğinin farkındayız. Eğer şu an bir satıcı olarak siparişleri tamamlamakta ya da ulaştırmakta zorluk çekiyorsanız bundan dolayı ceza almayacağınızı bildirmek isteriz. Dünya’yı saran salgın hastalık sebebiyle siparişleri yollamakta ya da zamanında yollamakta zorluk yaşıyor olabilirsiniz, beklenmedik sipariş iptalleri olabilir. Sizi desteklemek adına bu süreçte satıcı performansınızın kötü etkilenmeyeceğini söylemek isteriz. 

20 Mart ile 20 Haziran arasında gerçekleşecek olan satıcı performansı değerlendirmesinde hesabınız korunacak ve seviyesi düşürülmeyecek.  Örneğin 20 Şubat tarihinde en fazla puanı olan satıcılardan biriyseniz ama şu sıralar çok sayıda iptal ve iade yaşadıysanız yine de bir sonraki değerlendirme sürecine kadar aynı seviyede kalacaksınız. Aynı şekilde standart üstü seviyedekiler de standart altına düşse bile aynı seviyede kalacak. 

Bu süreçte performansınız artarsa beklendiği gibi seviyeniz yükselecek. 

Her zamanki gibi müşteri deneyimi ve bu deneyimi en üst kalitede sunmak çok önemli. Lütfen kaliteli ürünler ve iyi bir müşteri deneyimi sunmak için çaba göstermeye devam ediniz. Eğer siparişlerinizi tamamlayamıyorsanız lütfen dükkanınızı tatil moduna alın. 

Bu süreçte size yardımcı olmak ve değişen durumlara adapte olmak için elimizden geleni yapacağız. 

Sağlıklı günler dileriz; eBay’de satış yaptığınız için teşekkür ederiz.” 

Kaynak: eBay Seller News Team

eBay’in bu açıklaması çok sayıda online satıcının içine su serpti. ShipEntegra olarak biz de bu süreçte kendimiz ve sizin için tüm önlemleri alarak operasyonlara devam ediyoruz; evden çalışabilecek arkadaşlarımız da sizlere evlerinden çalışarak yardımcı oluyorlar. Tüm Dünya’nın bu süreçi çabuk ve az kayıpla atlatmasını dileriz.