Sıkça Sorulan Sorular

Yardıma ihtiyacınız var mı?

Eko ve Ekspres gönderiler arasındaki temel farklar nelerdir?


EKO servis yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'ne olan 0.5 kg/desi altı gönderiler için geçerli olup gönderim süresi 5-7 iş günüdür.

EKSPRES servis tüm ülkeler ve gönderi ölçüleri için geçerli olup gönderim süresi Amerika için 1-3, Avrupa için 1-2 iş günüdür.


EKO servis gönderilerinin takibi USPS takip numarası üzerinden gerçekleştirilir.

EKSPRES servis gönderileri ise anlaşmalı olduğumuz UPS, FEDEX ve TNT gibi uçak/ekspres kargo hizmeti veren kargo firmalarına ait takip numaraları ile yola çıkarılmaktadır.


EKSPRES servis gönderileriyle ilgili olarak teslim edilemeyen veya iade edilen gönderiler kargonun gittiği ülkeye veya gönderinin durumuna göre bir süre bekletilebilir, Türkiye'ye geri dönebilir veya imha edilebilir. Gönderinizin teslimat süreci ile ilgili olarak böyle bir sıkıntı ortaya çıktığı takdirde, takibi yapılarak sizlere mail üzerinden bilgi iletilir.


EKO servis gönderileri sigortalanmamaktadır; kayıp, eksik veya hasarlı olması halinde gönderinin alıcısı bizzat USPS ile iletişime geçerek haklarını ileri sürebilir; fakat bizim nezdimizde USPS'den herhangi bir istek veya talepte bulunmamız söz konusu olmamaktadır.

EKSPRES servis gönderilerinin kayıp, eksik veya hasarlı olması halinde ise gönderinin çıkış yaptığı kargo firmasına istek ve taleplerinizi sizin adınıza ileterek süreci yönetir, gerekli adım ve işlemleri sizin için tamamlarız.